خانه / خبرگزاری تسنیم / ۵ تکنسین خط لوله تاپی در افغانستان کشته شدند

۵ تکنسین خط لوله تاپی در افغانستان کشته شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به گفته مقامات، مردان ناشناس ۵ تکنسین خنثی سازی مین را که مشغول آماده سازی منطقه ای در افغانستان برای احداث خط لوله بین المللی انتقال گاز تاپی بودند کشتند و یک تکنسین دیگر را نیز ربودند.

خط لوله ۸ میلیارد دلاری تاپی که هدف از احداث آن انتقال سالانه حدود ۳۳ میلیارد متر مکعب گاز از ترکمنستان به پاکستان و هند از طریق افغانستان است، برای آینده اقتصاد افغانستان حیاتی است. طول این خط لوله مجموعا ۱۸۰۰ کیلومتر خواهد بود.

داوود احمدی، سخنگوی فرماندار قندهار گفت، تیم خنثی سازی مین در هنگام وقوع حمله در بامداد دوشنبه، در منطقه میوند استان قندهار مشغول فعالیت بود.

وی افزود: «قربانیان به فرماندار منطقه و پلیس محلی گفته بودند که مشکلی با طالبان نداشته اند و از این رو نیازی به محافظ ندارند.»

مسیر خط لوله انتقال گاز ترکمنستان-افغانستان-پاکستان-هند (تاپی) از مناطق تحت کنترل یا نفوذ طالبان افغانستان عبور می کند. اما سال گذشته زمانی که احداث این خط لوله در خاک افغانستان آغاز شد، طالبان اعلام کرد که به دلیل اهمیت این خط لوله برای افغانستان در این باره با دولت همکاری خواهد کرد.

اما کار احداث خط لوله مذکور همچنان باید در مناطقی از جنوب افغانستان انجام گیرد که هیچ قانونی در آنها حاکمیت ندارد، وضعیت امنیتی در آنجا نامشخص است و گروه های مسلح فعال در این مناطق هر از گاهی به یکی از گروه ها اعلام وفاداری می کنند.

سخنگوی طالبان گفته، تحقیقات در مورد این حادثه در حال انجام است و اینکه قربانیان یونیفورم هایی را که کارکنان خط لوله تاپی بر تن می کنند نپوشیده بودند.

انتهای پیام/۱۸۳

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

دلایل طرح سهمیه بندی بنزین اعلام شد/ آمار جدید دولت: روزانه تا ۴۰ میلیون لیتر سوخت قاچاق می شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، دولت سوخت مورد نیاز مصرف روزانه مردم را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.