خانه / سایت اقتصاد نیوز / ۲٫۳ تریلیون یورو بدهی دولتی ایتالیا

۲٫۳ تریلیون یورو بدهی دولتی ایتالیا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ بر اساس گزارش بانک مرکزی ایتالیا، دلیل افزایش بدهی های دولتی، نیاز ماهانه دولت مرکزی (۷٫۶ میلیارد) و افزایش نقدینگی وزارت دارایی می باشد. 

بدهی دولتی ایتالیا در ماه آوریل گذشته دو تریلیون و ۳۱۲ میلیارد یورو اعلام شده بود. این درحالی است که بدهی های دولتی نسبت به ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی و در طول یک سال، ۴۷٫۵ میلیارد افزایش پیدا کردند. 

‘ماسیمیلیانو دونا’ رئیس اتحاد ملی مصرف کنندگان با اشاره به آخرین آمار منتشر شده ازسوی موسسه ملی آمار ‘ایستات’ گفت: در ایتالیا ۲۵ میلیون و ۳۸۶ هزار خانواده زندگی می کند و بدهی های دولتی به حدی رسیده است که انگار هر خانواده بیش از ۹۱ هزار یورو مقروض باشد. بعد از هشدار اخیر دیوان حسابرسی، اکنون بهتر است که دولت بر روی کاهش بدهی ها متمرکز شود.

دولت جدید ایتالیا که چنین بدهی عظیمی را به ارث برده است، باید برای جبران این بدهی ها نهایت تلاش خود را همان طور که در مبارزات انتخاباتی وعده داده بود، انجام دهد. در این راستا ‘لوئیجی دی مایو’ معاون نخست وزیر و وزیر توسعه اقتصادی عقیده دارد که تنها راه حل کاهش بدهی های دولتی از طریق سرمایه گذاری و نه کاهش خدمات میسر خواهد بود.

وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا بر این عقیده است که نباید با برنامه ریاضتی سعی بر کاهش بدهی ها کرد زیرا با چنین روشی تنها به بدهی ها افزوده می شود، بلکه باید از طریق اصلاحات مالیاتی و سرمایه گذاری این بدهی ها را کاهش داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

سناریوهای روحانی برای تعیین سخنگوی دولت؛ دو سخنگوی غیر رسمی دولت چه کسانی خواهند بود؟

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه ایرانرسانه‌ها و مردم منتظرند تا یکی از اعضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.