خانه / خبرگزاری تسنیم / کیسه هوای معیوب در خودروهای فورد جان ۲ نفر را گرفت

کیسه هوای معیوب در خودروهای فورد جان ۲ نفر را گرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت فورد موتور با اعلام اینکه تاکنون دو نفر به علت وجود اشکال در سیستم کیسه هوای خودروهای پیکاپ قدیمی این شرکت جان خود را از دست داده اند از ۲۹۰۰ مالک این خودروها در آمریکای شمالی خواست تا زمان تعویض قطعات معیوب این خودروها به هیچ وجه با آنها رانندگی نکنند. این کیسه های هوای معیوب ساخت شرکت تاکاتای ژاپن بوده اند.

دومین شرکت بزرگ خودروسازی آمریکا گفته این موارد منجر به مرگ در خودروهای فورد رنجر ۲۰۰۶ رخ داده اند. تاکنون دست کم ۲۱ نفر در سراسر جهان به دلیل وجود اشکال در سیستم باد کننده کیسه های هوای شرکت تاکاتا که در برندهای مختلف خودرو به کار رفته جان خود را از دست داده اند. کیسه های هوای مذکور بعد از باد شدن پاره شده و قطعات فلزی در داخل بدن راننده فرو می رود. این ایراد موجب به راه افتادن بزرگترین فراخوان رفع عیب تاریخ صنعت خودروسازی جهان شده است. ۱۹ مورد مرگ دیگر در خودروهای شرکت هوندا موتور و عمدتا در آمریکا رخ داده است.

شرکت فورد همچنین یک فراخوان جدید برای خودروهایی قبلا در سال ۲۰۱۶ فراخوانده بود، اعلام کرده است. از این ۳۹۱ هزار دستگاه خودروی رنجر ساخت سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶، ۲۹۰۰ دستگاه مجددا برای رفع عیب فرا خوانده شده اند. ۲۷۰۰ دستگاه از این خودروها در بازار آمریکا و حدود ۲۰۰ دستگاه در بازار کانادا فروخته شده اند.

بر اساس این گزارش، سرنشینان این ۲۹۰۰ دستگاه خودرو در معرض بالاترین درجه ریسک قرار دارند.

شرکت مزدا موتور نیز اعلام کرده که این شرکت نیز با صدور فراخوانی مشابه، از رانندگان برخی کامیون های سری بی مزدا ۲۰۰۶ خواهد خواست تا به صورت فوری رانندگی با این خودروها را متوقف کنند. شرکت تاکاتا هنوز واکنشی به این هشدار فوری شرکت فورد نشان نداده است.

انتهای پیام/۵۲

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

گرانی ۱۷۴ و ۲۴۶ درصدی قیمت مسکن در ۲ دوره وزارت عباس آخوندی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، عباس احمد آخوندی از سال ۷۲ تا ۷۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.