خانه / سایت تابناک / کشوری که دومین تولید کننده بزرگ نفت جهان می‌شود

کشوری که دومین تولید کننده بزرگ نفت جهان می‌شود

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که تولید نفت آمریکا در سال جاری میلادی با رسیدن به ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز، این کشور را به دومین تولید کننده بزرگ نفت جهان تبدیل می کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین پیش بینی خود اعلام کرد که ایالات متحده در مسیر تبدیل شدن به دومین تولید کننده بزرگ نفت جهان و ربودن گوی سبقت از عربستان سعودی است و بعداز روسیه در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت.

این نهاد بین المللی در گزارش خود آورده که این موضوع در سال جاری میلادی محقق خواهد شد. رشد بی امان تولید نفت آمریکا، ظرفیت تولید این کشور را به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز خواهد رساند و عربستان را پشت سر می گذارد و در سال جاری میلادی رقیب روسیه خواهد شد.

کشورهای عضو اوپک نسبت به توان بازار نفت شیل آمریکا به دنبال صادرات ماهانه آن به کشورهای جدید هشیار هستند. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که رشد تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی فراتر از انتظارات رفت و صنعت شیل از کاهش هزینه ها سود برد و فعالیت حفاری خود را افزایش داد.

همچنین رشد چشمگیر تولید نفت آمریکا و رونق تولید نفت در کانادا و برزیل منجر به روند نزولی صادرات نفت ونزوئلا و مکزیک در سال ۲۰۱۸ میلادی خواهد شد.

قیمت فعلی نفت در سطحی است که می تواند منجر به افزایش قابل توجه تولید نفت آمریکا شود و بسیاری از فعالان نفتی بر این باور هستند که رسیدن قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا بین ۶۱ تا ۶۵ دلار می تواند افزایش دکل های حفاری را در آمریکا به دنبال داشته باشد.

آژانس بین المللی انرژی میانگین تولید نفت آمریکا را در سال گذشته میلادی ۹.۳ میلیون بشکه در روز و این رقم برای ماه دسامبر ۹.۹ میلیون بشکه اعلام شده است.

این نهاد بین المللی پیش بینی خود را برای تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلدی ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز اعلام کرد که بیشترین رقم از سال ۱۹۷۰ میلادی به بعد خواهد بود. البته آژانس بین المللی انرژی برآورد خود از تولید نفت آمریکا را در سال ۲۰۱۹ میلادی بطور میانگین ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز و این رقم برای سال ۲۰۲۰ میلادی روزانه ۱۱ میلیون بشکه خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

جزئیات تأمین ارز اربعین

به گزارش خبرنگار مهر، بنابر تهمیدات اندیشیده شده در بانک مرکزی، زائران اربعین حسینی می توانند مبلغ یکصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.