خانه / خبرگزاری فارس / کشف قیمت ۹۲۲ هزار ریالی «اخزا۶۰۱»/بازدهی آیفکس از ابتدای سال به ۲۳ درصد رسید

کشف قیمت ۹۲۲ هزار ریالی «اخزا۶۰۱»/بازدهی آیفکس از ابتدای سال به ۲۳ درصد رسید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در جریان بازار امروز شنبه ۲۳ دی ماه شاخص کل فرابورس با ۱۰ واحد رشد به ارتفاع ۱۰۸۷ واحدی رسید که عمده بار مثبت بر آیفکس از جانب نمادهای پتروشیمی و پالایشی رقم خورد.

بر این اساس نمادهای معاملات «مارون»، «زاگرس»، «دماوند»، «شراز»، «شاوان» و «شرانل» تا سطح حداکثر ۶٫۶ واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند. این در حالی است که نماد «هرمز» از گروه فلزات اساسی تا حدود ۰٫۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص کل فرابورس داشت. با صعود امروز آیفکس بازدهی این نماگر از ابتدای سال به ۲۳ درصد رسید.

نگاهی به مبادلات انجام شده در مجموع بازارهای اول و دوم فرابورس نیز نشان می‌دهد مبادله ۱۰۱ میلیون سهم ارزش ۲۵۴ میلیارد ریالی این میزان مبادلات را رقم زده است و به ترتیب نمادهای «ذوب» و «سمگا» بالاترین حجم و ارزش معاملات را تجربه کرده‌اند.

در جریان بازار همچنین شاهد بازگشایی نمادهای «فزرین»، «قاسم»، «اتکام»، «بنو» و «شتهران» بودیم.

سهامداران همچنین امروز اقدام به دادوستد نزدیک به ۲۲۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۵۶ میلیارد ریال در مجموع سه تابلو معاملاتی بازار پایه کردند.

خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسکن نیز ۷۷ هزار ورقه تسه به ارزش ۵۷ میلیارد ریال را در میان خود دست به دست کردند و نماد تسه آذرماه ۹۶ همچون روزهای گذشته بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت. قیمت این اوراق در حال حاضر در بازه ۷۲۷ هزار تا ۷۴۸ هزار ریال مورد معامله قرار می‌گیرد.

طبق برنامه امروز عرضه اسناد خزانه اسلامی با نماد «اخزا۶۰۱» در بازار اوراق با درآمد ثابت برای نخستین بار عرضه و هر ورقه از آن ۹۲۲ هزار ریال کشف قیمت شد. این اوراق  هشتم مردادماه سال جاری منتشر شده و دارای سررسید یک‌ساله است.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز در مجموع ۴۵۵ هزار ورقه به ارزش ۴۱۴ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

انتهای پیام/ب

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

یک شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در آمریکا اعلام و رشکستگی کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، شرکت بزرگ Sears یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.