خانه / خبرگزاری تسنیم / کسر سود پرداختی سال‌های گذشته از اصل سهام عدالت

کسر سود پرداختی سال‌های گذشته از اصل سهام عدالت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ؛ جعفر سبحانی درباره کسر مبلغ سود دریافت شده دوره قبل از سود امسال مشمولان سهام عدالت گفت: برای حفظ عدالت آن دسته از مشمولان که در دوره قبل مبلغی بین ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان دریافت کرده اند باید این مبلغ را در اصل سهامشان محاسبه کنند که این کار را سازمان خصوصی سازی انجام داده و این مبلغ از اصل سهامشان کسر خواهد شد.

سخنگوی سازمان خصوصی سازی افزود: تماس هایی از طرف مردم داشته ایم که در آنها عنوان شده بود مشمولانی هستند که این مبلغ را دریافت نکرده اند اما از اصل سهامشان کسر شده است که ما آن را رد کرده و اعلام می کنیم در تمامی مواردی که به این سازمان ارجاع شده است این مبلغ به حساب مشمولان واریز شده بوده و مشمولان آن را فراموش کرده اند.

وی گفت: امروز دیگر امکان راستی آزمایی پرداخت ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان به حساب مشمولان وجود ندارد اما در سالهای گذشته ما چندین هزار بار این واریز را استعلام کرده ایم و تا به امروز حتی یک مورد هم عدم پرداخت دیده نشده است، لذا از مشمولان تقاضا داریم قبل از اعلام عدم وصول به دقت حساب خود را چک کنند.

این گزارش می‌افزاید: کسر مبلغ ۴۰ یا ۸۰ هزار تومانی سود پرداخت شده در سالهای گذشته، این روزها در حالی از اصل دارایی و سود سهام عدالت برخی مشمولان انجام شده است که بنا بر اعلام رئیس سازمان خصوصی سازی ارزش سهام عدالت مشمولان این روزها ۲٫۵ برابر شده است. بنابراین کاهش ۴۰ یا ۸۰ هزار تومانی از اصل سهام عدالت مشمولان به معنای این است که این دسته از مشمولان بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان از دارایی و سود آن را از دست داده اند که این موضوع با عدالتی که قرار است سهام عدالت بوجود آورد سازگاری ندارد.

همچنین بنا بر اظهارات متولیان اقتصادی در زمان تخصیص سود ۴۰ یا ۸۰ هزار تومانی به مشمولان این اقدام بر اساس مصوبات قانونی انجام شده است، بنابراین کسر این مبلغ از اصل دارایی مشمولان نیز جای تردید و بحث دارد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

گرانی ۱۷۴ و ۲۴۶ درصدی قیمت مسکن در ۲ دوره وزارت عباس آخوندی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، عباس احمد آخوندی از سال ۷۲ تا ۷۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.