خانه / سایت اقتصاد نیوز / کارشناس چینی: اروپایی‌ها معتقدند تعامل با ایران بهتر از منزوی کردن این کشور است

کارشناس چینی: اروپایی‌ها معتقدند تعامل با ایران بهتر از منزوی کردن این کشور است

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از شبکه تلویزیونی سی سی تی وی، ژو رونگ، کارشناس چینی از دانشگاه رنمین، درباره تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، درباره ادامه لغو تحریم های هسته ای ایران، به شرط ایجاد تغییراتی در برجام از سوی اروپایی‌ها گفت: متحدان اروپایی آمریکا می خواهند به ترامپ این پیام را بدهند که برجام به همین صورتی که هست، بهتر است، زیرا ادامه تعامل با ایران بر منزوی کردن این کشور برتری دارد.

مجری این شبکه گفت: این روش بسیار محترمانه اروپایی‌ها برای «نه» گفتن به واشنگتن است.

ژو رونگ ضمن تایید این سخنِ مجری سی سی تی وی، افزود: اروپایی‌ها منافع اقتصادی در ایران دارند و این در حالی است که واشنگتن چنین منافعی ندارد.

مجری پرسید: آیا به نظر شما ترامپ سرانجام از این توافقِ موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک، به صورت یکجانبه بیرون خواهد آمد؟

ژو رونگ در پاسخ گفت: واشنگتن تمایل ندارد نخستین طرفی باشد که چنین توافق بین المللی را نقض می کند. در عین حال، به علت ویژگی های شخصیتی که از ترامپ سراغ داریم، احتمال می رود وی سرانجام از این توافق بیرون آید، ولی حقیقت این است که ما نمی توانیم به این نوع پیش بینی ها چندان مطمئن باشیم مبنی بر این که ترامپ قطعاً آمریکا را از برجام خارج خواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

صفحه اول روزنامه های ۲۵مهر ۱۳۹۷

کد خبر: ۲۴۵۲۹۷ ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ ۰۲:۳۹:۳۴ Let’s block ads! (Why?) منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.