دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
خانه / خبرگزاری تسنیم / پنهان سازی ۵ هزار میلیارد تومان درآمد اوراق فروشی در لایحه بودجه ۹۷ + جدول

پنهان سازی ۵ هزار میلیارد تومان درآمد اوراق فروشی در لایحه بودجه ۹۷ + جدول

به گزارش خبرنگار اقتصای خبرگزاری تسنیم ، تبصره ۵ لایحه بودجه سال ۹۷ به موضوع انتشار انواع اوارق مالی در سال ۹۷ اختصاص دارد. در این وظیفه انتشار  انواع اوارق از مالی اسلامی گرفته  تا خزانه به دولت، شرکتهای دولتی، شرکتهای تابعه وزارت نفت و شرکتهای تابعه وزارت صنعت واگذار شده است.

بر این اساس در تبصره ۵ بند پ دولت مجاز به انتاشر ۲۶ هزار میلیارد تومان اوارق مالی اسلامی به صورت ارزی و ریالی برای طرحهای تملک دارایی نیمه تمام شده است. همچنین  در بند و – همان تبصره دولت مجاز به انتشار ۱۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه با هدف استمرار جریان پرداختهای خزانه داری کل کشور شده است.

بر مبنای جدول زیر، در حالی که مجموع مجوزهای انتشار اوراق در سال ۹۷ حدود ۸۱ هزار میلیارد تومان میباشد که بیش از ۷۳ هزار میلیارد تومان از این اوارق به شکل ریالی منتشر خواهد شد.

گفتنی است ۶۵٫۵ هزار میلیارد تومان از اوراق ریالی توسط دولت و ۸ هزار میلیارد تومان مابقی توسط شهرداری‌ها با هدف تامین مالی ۵۰ درصدی راه اندازی قطارهای شهری منتشر می‌شود.

به گزارش تسنیم، در جداول کلان لایحه بودجه در زیر مجموعه واگذاری داراییهای مالی، منابع حاصل از فروش و واگذاری انواع اوارق مالی اسلامی به ارزش ۳۸٫۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

این در حالی است که مجموع مجوز اوراق ریالی انتشار یافته توسط دولت(۴ بند اول جدول بالا) ارزشی برابر ۴۳٫۵ هزار میلیارد تومان دارد. این اختلاف  ۵ هزار میلیارد تومانی ناشی از درج عدد ۱  به جای منابع حاصل از انتشار ۵هزار میلیارد اوراق مالی اسلامی به منظور پرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال۹۷ در جدول ۵ لایحه است.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی خخخ

همچنین ببینید

تقلب آئودی آلمان در اعلام میزان آلایندگی خودروهای دیزلی ساخت خود

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، روزنامه بیلد آم سونتاگ آلمان نوشت، موسسه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *