خانه / سایت اقتصاد آنلاین / هنوز هم می‌توانید در تهران صاحب‌خانه شوید

هنوز هم می‌توانید در تهران صاحب‌خانه شوید


کد خبر
۳۱۳۸۷۲


۱۳۹۷/۰۸/۱۹ – ۱۶:۰۳
اسلام‌آباد-والفجر از محله‌های قدیمی جنوب شرقی تهران است که در منطقه ۱۵ شهرداری تهران واقع شده‌ است.


شکل‌گیری منطقه ۱۵ را در باید در چارچوب موقعیت حاشیه‌ای و دروازه‌ای آن بررسی کرد که درتعیین هویت و سیمای شهری این منطقه عاملی بسیار مهم بوده است. اگر به خرید خانه در اسلام‌آباد فکر می‌کنید ، بد نیست با مشخصات منطقه ۱۵ شهرداری تهران آشنا شوید.

محدوده جغرافیایی منطقه ۱۵

منطقه ۱۵ از شمال به پادگان قصر فیروزه، ۴۵ متری آهنگ، خیابان خاوران و شوش شرقی و از غرب به خیابان فدائیان اسلام و از جنوب به خیابان دولت‌آباد، کوه بی‌بی شهربانو و کارخانه سیمان و از شرق به کوههای شرقی تهران و حد شرقی اراضی افسریه منتهی می‌شود. این منطقه از ۸ ناحیه تشکیل شده که ۶ تای آن در محدوده قانونی شهر تهران و دو ناحیه ناحیه (خاورشهر و ناحیه قیام‌دشت) در حریم استحفاظی قرار گرفته‌اند.

ویژگی‌های منطقه

تهرانی‌ها منطقه را به شهرک‌های امن مسکونی، تراکم بالای جمعیت، بافت فرسوده، سرانه مناسب فضای سبز و آلودگی هوا می‌شناسند. جمعیت کلی منطقه بالغ بر۶۵۹۴۶۸ نفر و تراکم جمعیت ۲۲۲ نفر در هکتار تعیین شده است. بافت کالبدی منطقه ۱۵ از سالهای ۱۳۴۰ گسترش پیدا می‌کند و کم‌کم با سرعت بیشتری پیش می‌رود وبعد از انقلاب بیشترین رشد را تجربه می‌کند. در عین قیمت مناسب مسکن این منطقه را به یکی از پررونق‌ترین‌ها در خرید و فروش مسکن تبدیل کرده است. ساخت و ساز و افزایش جمعیت در این منطقه به طور پیوسته در جریان است و خرید خانه در اسلام‌آباد با توجه قیمت و امکانات از بهترین گزینه‌ها در میان محله‌های موجود در منطقه ۱۵ به حساب می‌آید.

تاریخچه محله اسلام‌آباد

قدمت اسلام‌آباد به سال ۱۳۴۸ باز می‌گردد. قدیم‌ها این محله به شاه‌‌آباد شرقی شهره بوده که یکی از دروازه‌های شرقی تهران محسوب می‌شده است. بعد از انقلاب اسلامی بود که نامی مذهبی به خود گرفت. محله والفجر هم در سال ۱۳۶۰ و در نتیجه تعویض اراضی وسیع با کارخانه‌ سیمان و واگذاری زمین‌های محله به مردم شکل گرفته است. این دو محله وسعت کمی دارند و به همین دلیل در سال ۱۳۸۰ با یکدیگر ادغام شدند.

خرید خانه در اسلام‌آباد

همانطور که گفته شد، نرخ مناسب مسکن در از مهم‌ترین عوامل رونق رهن و اجاره و خرید خانه در اسلام‌آباد است. این محله از معدود محلات تهران است که هم امکانات مناسبی دارد و علی‌رغم افزایش قیمت خرید مسکن، با بودجه محدود هم‌چنان می‌شود در آن صاحب خانه شد. برای مثال ۶ ماه پیش آپارتمان ۱۷ ساله و تک خواب در این محل ۱۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود. به عبارتی متری ۲ میلیون تومان. این واحد کف‌پوش سرامیک و شپزخانه اوپن داشته و فاقد پارکینگ بوده است. اما در حال حاضر ۶۷ متری دوخوابه ۲۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته بنای این ساختمان نوساز است.

۱۰۰ متری سه خوابه و نوساز با امکانات کامل هم متری ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این آپارتمان دارای پکیج، کف سرامیک است و نمای ساختمان آن سنگی است. برای مشاهده نرخ خرید آپارتمان در اسلام‌آباد به بخش املاک سایت دیوار مراجعه کنید .
Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

این سربازان ۲ تا ۶ ماه معاف می‌شوند

کد خبر ۳۱۴۴۵۵ ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ – ۲۳:۱۴ جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از معافیت دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.