خانه / خبرگزاری فارس / هشدارصندوق بین‌المللی پول نسبت به رکود اقتصادی جهان در سال آینده

هشدارصندوق بین‌المللی پول نسبت به رکود اقتصادی جهان در سال آینده

به گزارش گروه اقتصاد بین‌المللی خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ ، صندوق بین‌المللی پول طی گزارشی پیش‌بینی کرد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۸ بیشترین رشد سالانه خود را در ۷ سال اخیر تجربه خواهد کرد.

در گزارش این صندوق رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۸ از ۳.۷ درصد در ماه اکتبر به ۳.۹ درصد در شرایط کنونی افزایش یافته است.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: یکی از اصلی‌ترین دلایل بهبود رشد اقتصادی جهان، اجرای سیاست کاهش مالیات در آمریکاست.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول، طی سخنانی در اجلاس داووس سوئیس گفت: بهبود قوی رشد اقتصادی جهانی به سران کشورهای جهان این امکان را می‌دهد تا ساختار اقتصادی خود را ترمیم کنند.

وی که در مجمع اقتصاد جهانی سخن می‌گفت، تأکید کرد: به نظر ما رشد اقتصادی باید گسترده‌تر باشد. در گزارش صندوق بین‌المللی پول حدود نیمی از بهبود اوضاع رشد اقتصاد جهانی مربوط به اجرای طرح کاهش مالیات در آمریکاست که در ماه دسامبر سال گذشته تصویب و طی سال جاری اجرایی خواهد شد.

این صندوق معتقد است در قالب این طرح رشد اقتصادی آمریکا به ۲.۷ درصد افزایش خواهد یافت که نسبت به پیش‌بینی ماه اکتبر ۰.۴ درصد افزایش داشته است.

صندوق بین‌المللی پول همچنین پیش‌بینی کرده است آمریکا تحت مدیریت ترامپ شاهد افزایش کسری تراز تجاری ۵۰۵ میلیارد دلاری خود با دیگر کشورها خواهد بود؛ چراکه تقاضا برای واردات در این کشور روبه‌افزایش است.

این صندوق همچنین پیش‌بینی کرد ادامه اجرای طرح کاهش مالیات در آمریکا می‌تواند رشد اقتصادی این کشور را از سال ۲۰۲۲ به بعد کاهش و تمام دستاوردهای آن را به باد دهد.

صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود همچنین به سران کشورها هشدار داد که رکود اقتصاد جهانی بسیار نزدیک‌تر از آن چیزی است که آنها فکر می‌کنند.

مائوریس اوبستفلد، یکی از کارشناسان ارشد صندوق بین‌المللی پول، در اجلاس داووس با اشاره به نزدیک بودن رکود اقتصادی در جهان به خبرنگاران گفت:‌توانمندی و امکانات کشورها در مقابله با رکود اقتصادی پیش رو بسیار کمتر از ۱۰ سال گذشته خواهد بود.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

یک شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در آمریکا اعلام و رشکستگی کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، شرکت بزرگ Sears یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.