خانه / ایسنا / نود و پنج درصد طلب کشاورزان تا هفته آینده پرداخت می‌شود

نود و پنج درصد طلب کشاورزان تا هفته آینده پرداخت می‌شود

به گزارش ایسنا، محمود حجتی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره تمهیدات وزارت کشاورزی در زمینه حل مشکلات باغداران در ارائه محصولاتشان به بازار گفت: نمی‌شود به طور کلی درباره این موضوعات صحبت کرد، در فصل برداشت هر محصولی، طبیعتا عرضه بر تقاضا پیشی می‌گیرد و مقداری افت قیمت پیش می آید.

وی افزود: امسال وضع ما در زمینه برداشت سیب درختی خیلی خوب است و خوشبختانه با تمهیداتی که از قبل پیش‌بینی شده، ما به طور غیرمستقیم یک یارانه صادراتی هم برای آن پیش بینی کردیم که به نوعی واردات موز را به صادرات سیب درختی گره زدیم و تعرفه‌ای ترجیحی برای آن قرار دادیم و امروز هم در جلسه هیئت دولت فاصله این تعرفه را معنادار و بیشتر کردیم تا از صادرات سیب درختی حمایت کرده باشیم.

وزیر کشاورزی تاکید کرد: اما درباره سیب‌های پادرختی که الان تصاویری از آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده باید گفت که همیشه کسانی بوده‌اند که این سیب‌ها را از باغداران می‌خریدند و کنار جاده تلنبار می‌کردند اما سیب مجلسی برای ارائه به بازار وارد سردخانه می‌شود.

حجتی ادامه داد: ما امروز یا حداکثر شنبه حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق که هماهنگی‌هایش انجام شده در بورس عرضه می‌شود و امیدوارم که تا نیمه اول هفته آینده بیش از ۹۵ درصد طلب کشاورزان را بدهیم و آن ۵ درصد هم تا قبل از پایان ماه پرداخت می شود.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

اعضای هیأت مدیره شرکت نیشکر هفت‌تپه هیچ نسبتی با معاون اول رئیس جمهور ندارند

به گزارش ایسنا، متن کامل این تکذیبیه به شرح زیر است: «بسم الله الرحمن الرحیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.