سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
خانه / سایت اقتصاد نیوز / نمایشگاه خودرو زنان در عربستان + عکس

نمایشگاه خودرو زنان در عربستان + عکس

زنان عربستان سعودی روز پنجشنبه در اولین نمایشگاه خودرو اختصاصی زنان واقع در بازار المال جده شرکت کردند. 
اولین نمایشگاه خودرو برای زنان در عربستان افتتاح شد(تصاویر)
این نمایشگاه تنها چند ماه پس از صدور مجوز رانندگی برای زنان، راه‌اندازی شده است. پیش‌تر زنان عربستان نه تنها از حق رانندگی محروم بودند، بلکه برخی از آنان به خاطر رانندگی جریمه یا زندانی شده بودند. 

فرمان اجازه رانندگی خودرو، موتورسیکلت و کامیون که از سوی ملک سلمان، پادشاه سعودی در تابستان سال ۲۰۱۷ صادر و امضاء شده تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی اجرایی خواهد شد.

عربستان تنها کشور جهان است که زنان تا به امروز در آن از حق رانندگی محروم بوده‌اند. گروه‌های حقوق بشری سال‌ها برای این که زنان عربستانی حق رانندگی داشته باشند فعالیت کردند.

اولین نمایشگاه خودرو برای زنان در عربستان افتتاح شد(تصاویر)
محمد بن سلمان، ولیعهد ۳۲ ساله عربستان، چهره این تغییرات اساسی است. بسیاری از جوانان عربستان سعودی بر این باورند که با به قدرت رسیدن وی چهره سنتی کشور تغییر کرده و به سمت پیشرفته و مدرن شدن خواهد رفت. 
اولین نمایشگاه خودرو برای زنان در عربستان افتتاح شد(تصاویر)
هزینه زندگی در عربستان سعودی پس از افزایش قیمت گاز و افزایش مالیات بر ارزش افزوده در ماه ژانویه، افزایش یافته است. به همین علت این نمایشگاه بر خودروهایی با کارایی بالا متمرکز است و فروشندگان برای انتخاب خودروی مناسب به کمک مشتریان می‌آیند. این نمایشگاه با شعار «بران و بخر» درصدد جلب نظر زنان شرکت کننده است.
اولین نمایشگاه خودرو برای زنان در عربستان افتتاح شد(تصاویر)
شریفه محمد، مدیر فروش این نمایشگاه می‌گوید: «از آنجایی که بخش بزرگی از مشتریان این بازار زنان هستند کل این بازار توسط زنان اداره می‌شود. صندوقداران و کارکنان رستوران در این بازار همگی زن هستند.»

رانندگی زنان عربستان

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی خخخ

همچنین ببینید

نخست وزیر کانادا ماه آینده به هند سفر می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زی نیوز، وزارت خارجه هند طی بیانیه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *