خانه / سایت اقتصاد آنلاین / نقوی حسینی: ترامپ راهی جز عقب نشینی از تحریم نفت ایران نداشت

نقوی حسینی: ترامپ راهی جز عقب نشینی از تحریم نفت ایران نداشت


کد خبر
۳۱۳۶۲۲


۱۳۹۷/۰۸/۱۸ – ۱۳:۳۰
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کشورها می دانند که اگر نفت ایران خریداری نشود قیمت آن به بالای ۱۲۰ دلار می رسد بنابراین نمی خواهند که تحریم های نفتی علیه ایران عملی شود و بر این اساس ترامپ مجبور به عقب نشینی در این زمینه شد.


به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سید حسین نقوی حسینی، درباره تحریم های آمریکا و عقب نشینی آنها از تحریم ها به خصوص در زمینه خرید نفت ایران، گفت: تحریم های آمریکایی ها به خصوص در زمینه خرید نفت ایران عملی نیست و کشورها به طور قطع از آن تبعیت نمی کنند.

وی ادامه داد: اقتصاد اکثر کشورها وابسته به نفت است و خود آنها هم می دانند که اگر نفت ایران خریداری نشود قیمت آن به بالای ۱۲۰ دلار می رسد، بنابراین کشورها نمی خواهند که تحریم ها عملی شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس با تاکید بر این که مجموعه تحریم ها اثرچندانی روی حوزه اقتصادی کشور در شرایط فعلی نمی گذارد، گفت: خود آمریکایی ها که صحبت از تحریم های همه جانبه و به صفر رساندن خرید نفت ایران می کردند، از موضع خود عقب نشینی کردند که این یعنی شکست سیاست های تحریمی آمریکا در مقابل ایران.

وی افزود: بسیاری از کشورها از آمریکا درباره تحریم های ایران تبعیت نکردند و حتی منتظر این هم نماندند که در لیست کشورهای معاف شده آمریکا قرار بگیرند و اعلام کردند که ما تبعیت نمی کنیم و نفت هم می خریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در مقابله با تحریم های ظالمانه در داخل انسجام و وحدت وجود دارد چرا که ملت می گویند ما که مذاکره و توافق کردیم، اما آمریکایی ها پای بند توافقات نیستند، بنابراین امروز این یکپارچگی وجود دارد که راهپیمایی ۱۳ آبان در سراسر کشور این وحدت و یکپارچگی را نشان دادند.
Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

خبر ناراحت‌کننده برای طرفداران رضا گلزار +عکس

کد خبر ۳۱۶۱۶۶ ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ – ۰۳:۵۲ منوچهر هادی اعلام کرد که رضا گلزار به دلیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.