خانه / سایت تابناک / نظر تحلیلگران اقتصادی در مورد افت عجیب قیمت بیت کوین

نظر تحلیلگران اقتصادی در مورد افت عجیب قیمت بیت کوین

نظر تحلیلگران اقتصادی در مورد افت عجیب قیمت بیت کوینقیمت بزرگترین ارز مجازی دنیا یعنی بیت کوین در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به ۲۰۰۰۰ دلار رسید. در حالی که رشد سریع قیمت بیت کوین در ماه دسامبر سال گذشته مرهون سرمایه گذاری گسترده ی مردم عادی برای دست یابی به سود کلان بود، این افزایش قیمت موقعیتی مناسب برای سرمایه گذاران حرفه ای هم بود تا بیت کوین های خود را بفروشند.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از Russia Today، گئورگی وربیتسکی یکی از تحلیلگران بازار در این خصوص عنوان کرده است که ” بسیاری از افرادی که در حوزه ی بیت کوین و به طور کلی در بازار ارزهای مجازی فعالیت می کنند می دانند که افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین در ماه های اخیر مرهون تزریق گسترده ی سرمایه ی مشتریان به بازار است. حتی مستمری بگیران هم می خواستند سرمایه گذاری کنند”.

نظر تحلیلگران اقتصادی در مورد افت عجیب قیمت بیت کوین 

لازم به ذکر است که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ بیت کوین هر روز رکورد جدیدی را از خود به جا می گذاشت و در نهایت قیمت آن به ۲۰،۰۰۰ دلار رسید. این در حالی است که در هفته ی اخیر هجوم گسترده ی سرمایه گذاران برای فروش بیت کوین باعث شد که روز چهارشنبه قیمت این ارز مجازی به کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند.

در این خصوص، وربیتسکی افزوده است که ” سرمایه گذاران باتجربه می دانستند که اینطور نیست که روزهای خوب بیت کوین تا ابد ادامه پیدا کند. کسانی که در بازار ‘به آخرین قطار می رسند’ معمولا مجازات می گردند…”. بسیاری از تحلیلگران افت شدید قیمت بیت کویت را به خبرهای منتشر شده از کره ی جنوبی و چین مرتبط می دانند. گفته می شود که تنظیم کنندگان مقررات در این دو کشور در حال اتخاذ اقدامات سخت گیرانه در مورد ارز های مجازی هستند. در این رابطه، باید اشاره گردد که دولت چین در ماه سپتامبر سال گذشته ی میلادی هرگونه ”پیشنهاد اولیه ی پول دیجیتالی” را ممنوع اعلام کرد و گفته می شود که این اقدام چین در مقایسه با فروش گسترده ی بیت کوین در هفته ی جاری تاثیر بیشتری بر کاهش شدید قیمت این ارز مجازی داشته است. همچنین، از این پس انتظار می رود که در صورت انتشار هر نوع خبر ناامید کننده ی دیگر در مورد بیت کوین قیمت این پول دیجیتالی کاهش یابد.

افزون بر این، به گفته ی وربیتسکی، پس از آنکه سرمایه گذاران متوجه شدند که بین یک سوم تا نصف سرمایه ی خود را در نتیجه ی کاهش قیمت بیت کوین از دست دادند، به طور گسترده ای شروع به فروش بیت کوین های خود کردند. به اعتقاد این تحلیلگر بازار ارزهای مجازی، انتظار می رود که قیمت بیت کوین در ماه های آینده بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار ثابت بماند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

عقب نشینی شاخص بورس پس از ابلاغ مصوبه مهم دولت برای پالایشگاه‌ها

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.