روزنامه ریانووستی روسیه گزارش داد، سرگیور برگلیند در جمع خبرنگاران از ممنوعیت مرخصی کارمندانش تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال در روسیه خبر داد.

وی در این رابطه گفت: من خیلی خوشحال هستم، زیرا به عنوان سفیر ایسلند در جام ملت‌های ۲۰۱۶ اروپا در فرانسه که میزبان رقابت‌ها بود حضور داشتم. الان هم در روسیه به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال سفیر ایسلند هستم و این اتفاق جای خوشحالی زیادی دارد.

سفیر ایسلند در روسیه ادامه داد: من از ارتباطی که میان تیم ملی فوتبال ایسلند و هواداران در فرانسه ایجاد شد بسیار هیجان‌زده شدم. من خیلی خوشحالم به عنوان سفیر این فرصت را داشتم تا در کشورهای میزبان ۲ رقابت مهم فوتبال جهان حضور داشته باشم.

سرگیور برگلیند در خاتمه اظهار داشت: من آدم خوش‌بینی هستم اما حتی در خنده‌دارترین حالت هم فکر نمی‌کردم تیم ملی فوتبال ایسلند به مرحله پلی‌آف جام ملت‌های اروپا در فرانسه صعود کند. الان هم تمام کارمندانم را از رفتن به مرخصی تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه منع کردم. هر چند دیدارهای مرحله گروهی تا آخر ماه ژوئن پایان می‌یابد اما به کارمندان سفارت ایسلند در روسیه گفتم ما باید آماده هر اتفاقی باشیم!

تیم ملی فوتبال ایسلند در گروه D جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با تیم‌های ملی آرژانتین، کرواسی و نیجریه قرار دارد.