خانه / سایت تابناک / مدیرعامل سافت بنک ژاپن در کنفرانس ریاض شرکت نمی‌کند

مدیرعامل سافت بنک ژاپن در کنفرانس ریاض شرکت نمی‌کند

مدیرعامل سافت بنک ژاپن که نیمی از سرمایه آن توسط عربستان تأمین شده است نیز از شرکت در کنفرانس سرمایه‌گذاری ریاض صرف‌نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، به گفته یک منبع آگاه مارسلو کلار، مدیرعامل گروه بانکی سافت بنک ژاپن نیز از سفر به عربستان و شرکت در کنفرانس سرمایه‌گذاری ریاض صرف‌نظر کرد. این مسئله یک شکست دیگر برای عربستان محسوب شده و ضربه‌ای دیگر به سیاست آنها در جمع کردن شخصیت‌های اقتصادی بین‌المللی در ریاض محسوب می‌شود.

این منبع آگاه گفت: کلار از مسئولان برگزاری این کنفرانس خواسته است تا نام وی را لیست شرکت‌کنندگان کنفرانس سرمایه‌گذاری ریاض موسوم به داووس در کویر حذف کنند و گفته است در این کنفرانس شرکت نخواهد کرد.

تاکنون تعداد زیادی از شخصیت‌های اقتصادی بین‌المللی از حضور در این کنفرانس منصرف شده‌اند اما نکته حائز اهمیت درباره سافت بنک این است که عربستان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران در این موسسه محسوب شده و ماسایو شی‌سان، بنیانگذار این بانک ژاپنی یکی از نزدیک‌ترین شرکای بین‌المللی سعودی‌ها محسوب می‌شود.

قتل جمال خاشقچی، یک روزنامه نگار برجسته سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه به شکل‌گیری موجی منفی علیه سعودی‌ها منجر شده و بسیاری از مدیران عامل شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ بین‌المللی نظیر گوگل، بانک JP مورگان، بانک کردیت سوئیس، HSBC، خودروسازی فورد و حتی شرکت تاکسیرانی اوبر نیز از سفر به ریاض خودداری کرده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

جنگ اقتصادی ترامپ با ایران محکوم به شکست است

سفیر اسبق انگلستان در ایران در یادداشتی نوشته جنگ اقتصادی رئیس‌جمهور آمریکا با ایران محکوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.