خانه / سایت تابناک / قیمت نفت یک درصد دیگر سقوط کرد

قیمت نفت یک درصد دیگر سقوط کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز جمعه، درحالی‌که عرضه جهانی نفت افزایش یافته است و سرمایه‌گذاران در مورد کند شدن رشد تقاضا نگران هستند، قیمت نفت حدود یک  درصد سقوط کرد تا نفت آمریکا بلندترین توالی افت قیمت خود از ۱۹۸۴ تا کنون را ثبت کند.

قیمت‌های نفت خام حالا بیش از ۲۰ درصد از رکوردهای ماه اکتبر خود پایین‌تر آمده‌اند.

مایکل تران، استراتژیست کالا در آربی‌سی کپیتال مارکتز، گفت: یک ماه چه تفاوتی ایجاد کرده است. حال‌وهوای بازار از رو به رشدترین وضعیت خود در چندین سال اخیر، که بسیاری انتظار داشتند قیمت‌ها به ۱۰۰ دلار ه برسد، به بدترین وضعیت خود از سقوط قیمت‌ها در ۲۰۱۶ تا کنون رسیده است.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت، که بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت خام است، ۴۷ سنت یا ۰.۷ درصد افت کرد و در ۷۰.۱۸ دلار به کار خود پایان داد. در طول جلسه دیروز، برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون قیمت نفت برنت به کمتر از ۷۰ دالار سقوط کرد و ۲۰ درصد از رکورد ماه اکتبر خود فاصله گرفت.

قیمت نفت برنت این هفته ۳.۶ درصد و از آغاز این ربع سال ۱۵ درصد سقوط داشته است.

قیمت نفت خام آمریکا هم برای دهمین روز متوالی افت که که طبق داده‌های رفینیتیو ایکون، این بلندترین توالی افت قیمت آن از جولای ۱۹۸۴ تا کنون است.

قیمت نفت خام آمریکا هم در هر بشکه ۴۸ سنت یا ۰.۸ درصد ارزان شد و در ۶۰.۱۹ دلار بسته شد. نفت آمریکا در طول جلسه دیروز خود به پایین‌ترین سطح ۸ ماهه ۵۹.۲۶ دلار رسید و بیش از ۲۲ درصد از رکورد ماه اگتبر خود فاصله گرفت.

نگرانی‌ها در مورد تقاضا به دنبال پیش‌بینی‌های رشد اقتصادی کندتر در ۲۰۱۹، به وجود آمده‌اند. بیشتر این نگرانی‌ها از جنگ تجاری چین و آمریکا به وجود آمده‌اند.

روز جمعه، داده‌های چین نشان داد که با کند شدن تقاضای داخلی و فعالیت‌های تولیدی، تورم تولیدکننده برای چهارمین ماه متوالی در اکتبر کاهش یافت. این گزارش باعث سقوط بازارهای جهانی سهام و قیمت نفت شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

اعتبار اسنادی ماده قرمز یا Red Clause LC

فروشنده در قالب اعتبار اسنادی ماده قرمز می تواند قبل از ارسال کالا، وجوهی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.