خانه / سایت تابناک / عقب گرد ۸۶۹ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام در انتظار عرضه‌های اولیه

عقب گرد ۸۶۹ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام در انتظار عرضه‌های اولیه

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد تقویت حجم معاملات سهام در گروه خودرویی‌ها و قطعه‌سازان بودند که با وجود شکل گیری صف خرید در سهم های پیشرو، همچنان عرضه‌های فراوان سهام در دامنه نوسان مثبت قیمتی ادامه دارد.

به گزارش فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه ۱۹ آبانماه ۹۷ با کاهش ۸۶۹ واحدی به رقم ۱۸۴ هزار و ۲۳۰ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۴۹ واحدی عدد ۲۸ هزار و ۴۹۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۹۱۰ واحدی به رقم  ۱۹۴ هزار و ۱۸۰ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۴۶۴  واحدی به رقم ۱۳۷ هزار و ۱۴۵ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۲۵۸۵ واحدی عدد ۳۶۰  هزار و ۱۱۶ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۳۱ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۹۴ واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۱۳۸ واحد ،بانک صادرات با ۸۲ واحد و معدنی و صنعتی چادر ملو با ۷۸ واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک ملت با ۱۶۹ واحد،تاپیکو با ۱۶۲ واحد و پتروشیمی پارس با ۱۵۸ واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزار و ۹۵  میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از۴  میلیارد و ۱۱۲ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۰۷ هزار و ۵۶۱ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بازرگانی صنعتی آینده‌سازان بهتاش پارس، قند نقش جهان، موتوژن، بیمه حافظ، ‌شوکوپارس، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، ‌سرمایه‌گذاری مسکن تهران، شیر پگاه آذربایجان شرقی، کشت و صنعت چین چین، گروه سرمایه‌گذاری البرز، گروه دارویی برکت، قند اصفهان و نفت سپاهان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری البرز، مهندسی ساختمان تأسیسات راه‌آهن، گروه دارویی برکت،‌صنایع شیمیایی فارس، قند هکمتان، قند ثابت خراسان، عطرین نخ قم، متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۳۴۱ میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ارزش بیش از ۱۸۷ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

در عین حال کمتر از ۱۳۸ میلیون سهم بانک پارسیان به ارزش کمتر از ۱۸.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده خود مواجه بود.

در پرداخت الکترونیک سامان کیش نیز کمتر از ۱۹.۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۴ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و در نهایت کمتر از ۲ میلیون سهم کارگزاران بورس کالای ایران به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با معاملات انتقالی همراه شد.

امروز همچنین کمتر از ۱.۵ میلیون سهم سپرده‌گذاری و تسویه وجوه به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام همزمان با خروجی مثبت سیگنال‌های تکنیکالی برای گروه خودرو و قطعه‌ساز‌ها شاهد معاملاتی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بود.

در این بین گروه بانک‌ها با افزایش عرضه سهام در اغلب نمادهای معاملاتی شاهد شکل گیری صف فروش در بانک ملت بود.

در گروه بانک‌ها خوش بینی نسبت به تجدید ارزیابی دارایی‌ها باعث شده تا تقاضا برای خرید سهام در این گروه طی روزهای اخیر با افزایش روبه‌رو باشد. این در حالی است که با تکذیب شایعه ادغام بانک سرمایه در بانک ملت اندکی از صف فروش این سهم نیز کاسته شد.

انتظار برای عرضه اولیه سهام دو شرکت پتروشیمی نوری و سنگ آهن گهرزمین در روزهای آینده و در عین حال تمرکز اغلب معامله‌گران بر حفظ نقدینگی باعث شده تا روند معاملات بازار سهام در فرایندی متعادل و البته کم حجم پیش رود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

آغاز توزیع تخم مرغ تنظیم بازاری از هفته جاری

به گزارش مهر به نقل از صدا و سیما، حمید ورناصری  با اشاره به اینکه تقاضای بازار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.