خانه / سایت تابناک / عقب‌ نشینی دوباره شاخص کل بورس/ پارس جلوی سقوط بیشتر بورس را گرفت

عقب‌ نشینی دوباره شاخص کل بورس/ پارس جلوی سقوط بیشتر بورس را گرفت

عقب‌ نشینی دوباره شاخص کل بورس/ پارس جلوی سقوط بورس را گرفتشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه بیست و سوم تیرماه ۹۷، با کاهش ۵۸۸ واحدی معادل ۰٫۵۴ درصد به رقم ۱۰۸ هزار و ۹۱۶ واحد رسید. این در حالی است در هفته گذشته، نماگر کل بیش از ۲۹۰۰ واحد کاهش یافت.

به گزارش تابناک اقتصادی ، امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته در ادامه روند نزولی چهار روز اخیر، بازهم شاهد روند نزولی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با کاهش ۱۷۷ واحدی معادل ۰٫۵۴ درصد به رقم ۳۲ هزار و ۸۷۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۵۱ واحدی معادل ۰٫۲۸ درصد، عدد ۱۸ هزار و ۳۸۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۶ واحدی معادل ۰٫۲۸ درصد به رقم ۱۳ هزار و ۲۰۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۰۶ واحد کاهش معادل ۰٫۶۸ درصد را رقم زد و به سطح ۱۱۸ هزار و ۳۹۵ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول، با ۹۰۶ واحد کاهش معادل ۱٫۱۳ درصد به رقم ۷۹ هزار و ۱۲۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۳۸ واحد افزایش معادل ۰٫۴۷درصد همراه بود و عدد ۲۲۲ هزار و ۲۳۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۰۹:۰۵ داشت و در سطح ۱۰۹ هزار و ۵۴۵ واحد قرار گرفت.

عقب‌ نشینی دوباره شاخص کل بورس/ پارس جلوی سقوط بورس را گرفت

عقب‌ نشینی دوباره شاخص کل بورس/ پارس جلوی سقوط بورس را گرفت

در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی پارس (پتروشيمي پارس) با ۱۸۴ واحد افزایش، از افت بیشتر شاخص کل جلوگیری کرد. عرضه اولیه سهام پتروشیمی پارس این روزها مهم ترین رخداد تالار شیشه ای بوده است. به طوریکه در بازار روز چهارشنبه گذشته، عرضه اولیه این سهام دقایقی دچار حاشیه شد و در بازار با شایعاتی در مورد به تعویق افتادن آن به گوش رسید، سرانجام با استقبال بسیار بالای خریداران مواجه شد و ۱۸۲ هزار نفر سهامدار این شرکت شدند. قیمت کشف شده برای این شرکت ۲ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شد. همچنین در معاملات امروز، نمادهای معاملاتی مبین (پتروشيمي مبين) با ۳۷ واحد، خساپا (سايپا) با ۳۳ واحد، شاراک (پتروشيمي شازند) با ۳۰ واحد، خودرو (ايران‌ خودرو) با ۱۹ واحد، وبصادر (بانك صادرات ايران) با ۱۴ واحد و همچنین نماد بترانس متعلق به شرکت ايران‌ ترانسفو با ۱۲ واحد افزایش، بیشتیرن تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

ابهام در مراودات مالی یک بانک

به گزارش صبحانه، جدول دارایی‌ها، حاشیه سود، بازده کل دارایی و نسبت بازده حقوق صاحبان سهام بانکها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.