خانه / سایت تابناک / عقب‌گرد ۷۳۴ واحدی شاخص کل بورس

عقب‌گرد ۷۳۴ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز درحالی شاهد افزایش عرضه سهام از سوی حقوقی‌ها بود که اقبال برای جمع‌آوری سهام در دامنه نوسان منفی از سوی اغلب حقیقی‌ها نوید بازاری سبزپوش در نخستین روز معاملاتی هفته آینده می‌داد.

به گزارش فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۷ شهریور ماه ۹۷ با کاهش ۷۳۴ واحدی به رقم ۱۵۷ هزار و ۳۳۷ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۵۶۱ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۱۱۸  واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۴۳۸ واحدی به رقم  ۱۶۸ هزار و ۷۷ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۶۳۶ واحدی به رقم ۱۱۶ هزار و ۱۸۵ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم هم با کاهش ۱۰۰۴ واحدی عدد  ۳۱۲ هزار و ۴۳ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۲۱ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۵۸ واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا با ۱۲۵ واحد، پتروشیمی مبین با ۸۳ واحد و پتروشیمی فجر با ۵۸ واحدافزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  تاپیکو با ۱۳۲واحد،پتروشیمی پارس با ۱۲۵ واحد و فولاد مبارکه با ۱۱۰ واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۹۵۳میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۶۱۸ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۰۵ نوبت داد و ستد بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

پیشنهاد یارانه ۲۵۰ هزار تومانی نقدی به جای ۶۰ لیتر بنزین/ محبوب‌ترین مقصد برای کارگران خارجی/ تب و تاب دلالان برای فروش خودرو/ افت ۳۳درصدی سفر ایرانی‌ها به همسایه شمالی/ نرخ بیش از ۸ هزار تومان ارز بازی دلالان است

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.