خانه / خبرگزاری تسنیم / شیوه نوین تامین مالی جمعی برای کارآفرینی در کشور راه‌اندازی شد

شیوه نوین تامین مالی جمعی برای کارآفرینی در کشور راه‌اندازی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، عیسی منصوری  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر تصریح کرد: در تامین مالی جمعی، گروه زیادی از مردم با مقادیر خُرد در ارائه منابع لازم برای فعالیت های مختلف مشارکت می کنند.

وی افزود: در این شیوه جدید ایجاد کسب و کارهای کوچک روستایی، مشاغل خانگی یا کارآفرینی های فناورانه گرفته تا فعالیتهای انسان دوستانه نظیر تحصیل کودکان کار، گروه های آسیب پذیر و حتی تامین مالی آرزوهای جوانان از جمله ادامه تحصیل و نظایر آن مشارکت می کنند.

 منصوری گفت: این گونه از تامین مالی بر بستر فضای اجتماعی و شبکه های اجتماعی با استفاده از سکوهای عاملین تامین مالی جمعی شکل گرفته و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان بکار گرفته شده است.

 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در ایران، به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این موضوع در سال ۱۳۹۴ در دستور کار کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال قرار گرفت و طی سه سال با مشارکت تعداد زیادی از دستگاههای ذیربط و توجه به تجربیات دیگر کشورها، دستورالعمل آن تدوین شد.

 منصوری خاطرنشان کرد: روش تامین مالی جمعی به گونه های مختلف اهداء، پاداش، وام و مشارکت در سهام خصوصی قابل اجرا است، که به دلیلی اهمیت مشارکت در سهام خصوصی در تامین مالی فعالیت های کارآفرینی، مقرر شد که عاملین تامین مالی جمعی با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و تحت نظارت آن سازمان عمل نمایند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: مطابق با دستورالعمل تهیه شده، عاملین فعلی شش ماه فرصت دارند تا اقدام به اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار نمایند.

 انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

گرانی ۱۷۴ و ۲۴۶ درصدی قیمت مسکن در ۲ دوره وزارت عباس آخوندی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، عباس احمد آخوندی از سال ۷۲ تا ۷۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.