خانه / سایت تابناک / سنگ آهن ارزان تر شد

سنگ آهن ارزان تر شد

روز جمعه قیمت سنگ آهن ارزان تر شد چرا که قیمت ها در بازارهای فیوچرز و همچنین قیمت فولاد کاهش یافته و از طرفی دیگر عرضه از بندر هدلند هم به زودی از سر گرفته می شود.

به گزارش بورس کالای ایران، سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا یک دلار افت داشت و ۷۸.۲۵ دلار هر تن سی اف آر چین ثبت شد. قیمت قرارداد ماه می سنگ آهن بورس دالیان چین نیز ۱.۸ دلار افت داشت چراکه مشکل کاهش عرضه سنگ آهن خلوص بالا رفع شد.

از سوی دیگر استرالیا اعلام کرده است که بندر هدلند فعال خواهد بود چون از شدت طوفان کاسته می شود و این شهر را در بر نخواهد گرفت. از طرفی وضعیت بازار محصولات فولادی بدتر شده و تقاضای نهایی ضعیف تر شده است. بنا بر آمار اعلامی مای استیل هفته گذشته موجودی ۵ محصول فولادی اصلی تجار چینی ۶.۷ درصد رشد داشته و همین افت فعالیت بازار قیمت بیلت را ۶.۲ دلار پایین آورد. میلگرد هم در بورس شانگهای ۷.۴ دلار هر تن رشد داشت.
موجودی سنگ آهن بنادر چین هم به اوج حداقل دو سال اخیر رسیده  ۲.۷۴ میلیون تن رشد داشته به ۱۵۱.۹۷ میلیون تن رسیده اسیت. از این رو فعالان بازار قیمت سنگ آهن را در آینده نزدیک نزولی می بینند ولی افت قیمت شدید برای آن برآورد نکرده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

تلاش بانکها برای جذب سپرده‌ها به هر قیمتی

به گزارش خبرنگار مهر، بازار سپرده گیری و اعطای وام های مبتنی بر سپرده در نظام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.