خانه / ایسنا / ریشه اعتراضات اخیر در مشکلات معیشتی و معضلات اقتصادی مردم است

ریشه اعتراضات اخیر در مشکلات معیشتی و معضلات اقتصادی مردم است

به گزارش ایسنا، حمیدرضا فولادگر در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در تذکری شفاهی با اشاره به بی‌آبی زاینده رود گفت: یکی از مشکلات ما در استان اصفهان بی‌آبی زاینده‌رود و به دنبال آن بیکاری و سایر مشکلات جانبی است.

وی با اشاره به اعتراضات اخیر گفت: با توجه به تمامی مشکلاتی که مردم اصفهان به خصوص کشاورزان داشتند، در حوادث اخیر صبورانه و با متانت طبع حوصله به خرج داده و اجازه ندادند که دیگران از تجمع آنها سوء استفاده کنند ولی واقعا باید به فکر بود و برای حل مشکلات آنها چاره‌ای اندیشید.

نماینده اصفهان با اشاره به قول مسئولان و رئیس‌جمهور برای حل مشکل خشکسالی و کم‌آبی زاینده رود گفت: خشکسالی یک علت و بحث مدیریتی، برهم خوردن رژیم حقوقی، برداشت‌های بی‌رویه، الگوی مصرف و طولانی شدن پروژه‌های انتقال آب علت دیگری است که باعث شده کشاورزان ما در سخت‌ترین شرایط معیشتی به سر می برند.

به گفته وی، در صورت نبود بارندگی تا پایان سال باید خسارت عدم کشت به حق آبه داران پرداخت شود.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ ریشه حوادث اخیر را مشکلات معیشتی  و معضلات اقتصادی مردم دانست و ریشه آن را در بیکاری عنوان و اظهار کرد: ریشه بیکاری در حمایت نشدن از تولید کنندگان است.قطعا با حمایت از تولیدکنندگان می توان فضای کسب و کار را رونق بخشید.

فولادگر به لزوم اجرایی شدن قوانین مصوب مجلس برای حمایت از تولیدکنندگان تاکید کرد و افزود: قرار بود براساس تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۹۷ از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به تولید و اشتغال کمک شود که به دلیل شرایط فعلی تلفیق با این بند موافقت نکرد. به هر حال باید راه‌حلی برای بهبود وضعیت تولید اندیشید که بروز مشکلات اینگونه نباشد که آثار آن را در معضلات اجتماعی ببینیم.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

تفاهم چین و ژاپن برای سواپ ارزی

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری مینچی ژاپن، مقامات چینی و ژاپنی توافق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.