خانه / سایت تابناک / رواندا بر پوشاک وارداتی از آمریکا تعرفه اعمال کرد

رواندا بر پوشاک وارداتی از آمریکا تعرفه اعمال کرد

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، از جمله کشورهایی که ایالات متحده در حال حاضر با آن درگیر اختلاف تجاری است، کشور آفریقایی و فقیر رواندا است. افزایش تعرفه رواندا بر روی پوشاک دسته دوم وارداتی از آمریکا به منظور افزایش تولید داخلی خود منجر به نگرانی دولت ترامپ شده است.

اقتصاد رواندا ۹ میلیارد دلار است و این کشور تعرفه واردات لباس از آمریکا را از ۲۵ سنت به ۲.۵ دلار در هر کیلو افزایش داده است؛ ضمن اینکه در حال بررسی ممنوعیت واردات آنها تا سال ۲۰۱۹ میلادی است.

رواندا به دنبال توسعه تولید داخلی با اتکا به اقتصاد خود است. تصمیم مقامات رواندا برای افزایش تعرفه باعث خشم واشنگتن شده است. در ماه مارس سال جاری میلادی «ماهونی» نماینده تجارت آمریکا به رواندا هشدار داد که رواندا یکسری از مزایا را تحت «قانون رشد آفریقا و فرصت» که توسط واشنگتن برای آفریقا برنامه ریزی شده را از دست خواهد داد.

گردش مالی آمریکا – رواندا در ارتباط با پوشاک دسته دوم در مجموع ۱۷ میلیون دلار است. پیش از این دولت آمریکا رواندا را ملزم به تغییر این سیاست در طی ۶۰ روز کرده بود که مقامات رواندایی از آن امتناع کرده بودند.

بر پایه این گزارش، «پُل کگامی» رییس جمهور رواندا گفت: در وضعیتی هستیم که باید انتخاب کنیم که دریافت کننده پوشاک دسته دوم باشیم یا صنعت نساجی خود را شکوفا کنیم و این یک انتخاب ساده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

ورود خودروهای سواری به عراق ممنوع شد

به گزارش ایبِنا، محسن معماری رییس گمرک شلمچه با اعلام این خبر، اظهار داشت: در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.