خانه / سایت تابناک / رشد ۲۷۱۸ واحدی شاخص کل بورس تهران

رشد ۲۷۱۸ واحدی شاخص کل بورس تهران

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی تقویت حجم تقاضا در گروه فلزات اساسی و معدنی را علی‌رغم روند نزولی قیمت‌ها در بازارهای جهانی به نظاره نشستند که روند معاملات در گروه پتروشیمی‌ها در محدوده صفر تابلو و معاملاتی متعادل دنبال شد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دو شنبه ۲۹ مرداد ماه ۹۷ با افزایش ۲۷۱۸ واحدی به رقم ۱۳۷ هزار و ۷۳ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲۱۶ واحدی عدد ۱۹ هزار و ۹۰۶ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۳۳۱۸ واحدی به رقم ۱۴۴ هزار و ۴۰۴ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۲۷۱۷ واحدی به رقم ۱۰۰ هزار و ۹۱۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۲۰۰۲ واحدی عدد ۲۷۳ هزار و ۳۳۲ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۱۸ واحد بر روی رقم یک هزار و ۵۵۵ واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با ۴۲۷واحد ، ملی صنایع مس ایران با ۲۹۲ واحد و معدنی و معدنی گل گهر با ۲۴۷واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های شرکت ارتباطات سیار ایران با ۸۴ واحد،فولاد خراسان با ۴۶ واحد و مخابرات ایران با ۴۲ واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۷۲۷میلیارد و ۵۹۶ میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۹۰۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۳۱ هزار و ۹۲۸ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کشت و دام قیام اصفهان، دامداری تلیسه نمونه، ذغال‌سنگ نمونه طبس، فروسلیس ایران، سرمایه‌گذاری ملی ایران، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان، مدیریت صنعت شوینده، توسعه صنایع بهشهر، هلدینگ داروپخش، معدنی و صنعتی شمال شرق شاهرود، فرآوری ذغال سنگ پرورده طبس، گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان، لیزینگ خودروی غدیر، البرز دارو، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی پردیس، البرز دارو، لیزینگ خودروی غدیر، ذغال‌سنگ نگین طبس، حفاری شمال، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، بورس انرژی ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان، شیر و گوشت زاگرس شهرکرد ، حق تقدم خرید مسکن الوند، کاشی و سرامیک سینا، داده گستر نوین، دامداری تلیسه نمونه، ایران‌خودرو، عمران و توسعه شاهد،‌حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، حق تقدم خرید سهام تجارت الکترونیک پارسیان، حق تقدم استفاده‌نشده پخش البرز و حق تقدم استفاده‌نشده سرمایه‌گذاری مس سرچشمه بازگشایی شدند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

واردات بدون نظارت، به بهای پُرکردن جیب عده‌ای واردات‌چی؟

در مورخه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ روزنامه دنیای اقتصاد سرمقاله‌ای را با عنوان “مقابله با جنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.