خانه / سایت اقتصاد نیوز / حمله تند تیلرسون به ترامپ: دروغ می‌گوید و بزرگنمایی می‌کند

حمله تند تیلرسون به ترامپ: دروغ می‌گوید و بزرگنمایی می‌کند

به گزارش اقتصادنیوز، تیلرسون در سخنرانی که در جشن فارغ‌التحصیلی «مؤسسه نظامی ویرجینیا» داشت گفت: «اگر رهبران ما به دنبال آن هستند حقیقت را پنهان کنند، و یا ما به عنوان مردم مطالبی را که مبنای واقعی ندارند بپذیریم، در آن صورت شهروندان آمریکا در مسیر نابودی آزادی خود قرار می‌گیرند. زمانیکه ما مردم، مردم آزاد، با تردید به سمت حقیقت می‌رویم، آن هم در بدیهی‌ترین موضوعات، در واقع باتردید با آمریکا همراه می‌شویم.»

او در صحبت‌های خود حتی دروغ‌ها و بزرگ‌نمایی‌های کوچک را مشکل‌ساز دانست.

به گزارش روزنامه «نیویورک‌تایمز» گرچه تیلرسون در مطالبی خود نامی از رئیس‌جمهور آمریکا نبرد، اما مخاطب حرف‌های او دونالد ترامپ بود. تیلرسون در این سخنرانی با هدف قراردادن اساسی‌ترین انتقادات ترامپ، به نوعی او را متهم به بزرگ‌نمایی و ساخت حقایق شخصی خود کرد و اینکه او اصول اخلاقی را در کاخ سفید زیر پا می‌گذارد. او در ادامه گفت: «اگر ما مردم آمریکا با این بحران‌های اخلاقی و اتحاد در جامعه و در میان رهبران‌مان – چه در بخش خصوصی و چه دولتی – مقابله نکنیم، آن وقت دموکراسی آمریکایی به سال‌های مبهم خود وارد خواهد شد.»

به گفته تیلرسون یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های آمریکا داشتن متحدان فراوان و بدخواهان اندکی نظیر چین، روسیه، ایران و گروه‌های تروریستی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

ترامپ: توضیحات ولیعهد سعودی «قانع‌کننده نیست»/رییس سیا عازم ترکیه شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ USAtoday گزارش داده است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.