خانه / خبرگزاری تسنیم / حضور شرکت‌های آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در مسکن مهر

حضور شرکت‌های آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در مسکن مهر

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، سعید غفوری در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر جدید پردیس در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: با توجه به مشکلات مربوط به زیرساخت‌های مسکن مهر در خصوص تامین منابع مالی، با برنامه‌ریزی یکساله و شناسایی نیازهای شهری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به صورت عملیاتی در قالب ۶۰ میز مذاکراتی برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که مهم‌ترین هدف برگزاری این همایش تامین ملزومات سکونت و رفاه ساکن شهر به خصوص مساکن مهر است، افزود:‌ در راستای تامین خدمات زیربنایی و روبنایی، ایجاد ارزش افزوده محلات این طرح و رونق آنها از ظرفیت ۸۲۰۰۰ مسکن مهر استفاده کرده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که منابع دولتی محدودیت دارد و نمی‌توانیم با تکیه بر آن خدمات مسکن مهر را تامین کنیم، تصریح کرد: برای تکمیل، افتتاح و تحویل واحدهای مسکن مهر در فازها ۵، ۸، ۹ و ۱۱ به ۲۵۸۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با یادآوری این‌که برای تامین منابع مالی مورد نیاز از روش مشارکت، عمومی، دولتی و بخش خصوصی (PPP) استفاده خواهیم کرد، اظهار کرد: در این زیمنه در فاز ۱۱ ایرانشهر شرکت کوزو سال گذشته ۳ باب مدرسه، کلانتری، مراکز تجاری و مسجد را ساخت.

غفوری با یادآوری این‌که پارسال با ۱۳۵ میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی و ۴۲ میلیارد تومان یارانه ۱۷ هزار مسکن مهر تکمیل، افتتاح و تحویل شد، گفت: با توجه به امکان‌سنجی صورت گرفته از شرکت‌های داخلی و خارحی برای سرمایه‌گذاری در شهر جدید پردیس دعوت کردیم تا به شکل میز عملیاتی قراردادهای مربوطه را امضا کنیم که این مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود:‌ حدود ۱۵ شرکت از کشورهای  چین،‌ترکیه، ایتالیا، انگلستان، اتریش، آمریکا، روسیه، کره‌جنوبی و آلمان برای سرمایه‌گذاری در همایش حضور دارند.

وی همچنین درباره مباحث مطرح شده در خصوص مالیات مسکن مهر،‌گفت: خوشبختانه دستور موفق معاون امور مالیاتی را برای توقف برداشت از حساب شرکت عمران پردیس اخذ کردیم و در صورت تداوم روند برداشت موضوع را از دیوان عدالت اداری پیگیری خواهیم کرد.

وی با تاکید بر این‌که پروژه‌های مسکن مهر فقط یک بار و آنهم ۳۰۰ هزار تومان مالیات دارند که تمام آنرا پرداخت کرده‌ایم، اظهار کرد: طبق اعلام معاون حقوقی ریاست‌جمهوری مالیات ساخت، محوطه‌سازی و آماده‌سازی مسکن مهر ۳۰۰ هزار تومان است، اما اداره امور مالیات شرق استان تهران با این استدلال که قرارداد ساخت و آماده‌سازی واحدهای مسکن مهر جداگانه بوده، باید دو بار مالیات پرداخت شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان این‌که بر این اساس شرکت کوزو ۷٫۷ میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد، گفت: طبق قانون ساماندهی مسکن  برای مسکن مهر یکبار مالیات  دریافت می‌شود که اگر امور مالیاتی برداشت مالیات را ادامه دهد هیچ راهی برای پرداخت نداریم مگر این‌که آنرا از متقاضیان دریافت کنیم.

غفوری همچنین با یادآوری این‌که در حال حاضر ۴۹ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر به مرحله نازک کاری رسیده و ۹۲۰۰ واحد آن آماده واگذاری است،‌ اظهار کرد:  امسال از بودجه مصوب ۸۰ میلیارد تومانی یارانه دولتی یک ریال پرداخت نشده است.

وی بیان کرد:‌اگر بخواهیم بخش زیادی از مسکن مهر پردیس نیمه اول سال آینده به اتمام برسید به حدود ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی ادامه داد: به مجمع نمایندگان استان تهران پیشنهاد داده‌ایم تا از منابع مالی در اختیار آنها بودجه فوری نقدی برای تحویل ۹۲۰۰ واحد آماده تحویل تخصیص یابد.

وی همچنین از دستور نوبخت برای تامین ردیف اجرایی خط مترو تهران-پردیس خبر داد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

سعیدی کیا: تا اقتصاد مردمی نشود شرایط بهتر نمی‌شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، محمد سعیدی کیا در حاشیه بازدید از ترمینال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.