خانه / سایت اقتصاد نیوز / جنجال سازی احمدی نژاد در برابر دادگاه بقایی + عکس

جنجال سازی احمدی نژاد در برابر دادگاه بقایی + عکس

رییس دولت های نهم و دهم امروز برای حضور در چهارمین جلسه دادگاه تجدیدنظر بقایی در مقابل شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حاضر شده بود ولی با بسته شدن درها، مانع از ورود او به دادگاه شدند.

پس از این رویداد، احمدی نژاد روی پله های مقابل دادگاه ایستاد و برای حاضران سخنرانی کرد.

او گفت: «گفته بودند دادگاه علنی است. آمدیم شرکت کنیم. می گویند ممنوع است؛ اینکه در آنجا چه می گذرد، خدا می داند.»

احمدی نژاد در ادامه سخنانش، عملکرد قوه قضاییه را مورد انتقاد قرار داد. 

محمود احمدی نژاد

دادگاه بدوی بقایی و حبیب الله جزءخراسانی در شعبه ١٠٥٧ دادسرای کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری در چهار جلسه غیرعلنی با عناوین اتهامی تصرف غیرمجاز، اختلاس و تبانی در معاملات دولتی برگزار شد اما متهمان پرونده فقط در دو جلسه آن حضور یافتند. 

دادگاه بدوی بقایی اواخر آذرماه را در هر عنوان اتهامی به چندین سال حبس و جزای نقدی محکوم کرده اما جزییات حکم بطور دقیق اعلام نشده است.

بقایی پس از اتمام دومین جلسه دادگاه تجدیدنظرش در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که رئیس دادگاه قصد دارد جلسات را به صورت فشرده و سریع برگزار کند و این امر، فرصت دفاع حقوقی جامع، کافی و وافی را از او سلب می کند. 

با این حال، جلسات دادگاه تجدیدنظر تاکنون چهاربار برگزار شده است و شنبه هفته آینده هم پنجمین جلسه دادگاه تجدیدنظر پرونده وی برگزار خواهد شد.

محمود احمدی نژاد

مهران عبدالله پور وکیل بقایی پیشتر اعلام کرده بود که طبق گفته رئیس دادگاه، جلسات به صورت علنی برگزار می شود اما روز دادگاه با وجود باز بودن درها، از حضور خبرنگاران ممانعت شد. البته غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و بیست و چهارمین نشست خبری خود گفت که وضع مشخصی در قانون برای علنی یا غیرعلنی بودن دادگاه تجدیدنظر پیش بینی نشده و رئیس رسیدگی کننده پرونده بقایی در شعبه تجدیدنظر، علنی بودن دادگاه را اعلام نکرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

مواد غذایی لازم برای پیاده‌روی اربعین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مشرق، سفر اربعین از سال های گذشته به عنوان یک همایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.