خانه / خبرگزاری فارس / تقویت ۶۰۱ واحدی شاخص کل بورس/ میان‌داری خریداران حقیقی در برابر بی‌رمقی حقوقی‌ها

تقویت ۶۰۱ واحدی شاخص کل بورس/ میان‌داری خریداران حقیقی در برابر بی‌رمقی حقوقی‌ها

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه ۲۴ دی ماه ۹۶ با افزایش ۶۰۱ واحدی روی رقم ۹۷ هزار و ۲۲۸ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۱ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۴۱۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۶۲۸ واحدی به رقم  ۱۰۴ هزار و ۷۸۹ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۵۸۲ واحدی به رقم ۶۹ هزار و ۲۱۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۶۶ واحدی عدد  ۲۰۶ هزار و ۲۵۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر محسوسی روی رقم یک هزار  و ۸۶ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با ۱۴۶ واحد،پالایش نفت اصفهان با ۶۳ واحد و معدنی و چادرملو با ۵۹ افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری غدیر با ۳۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سایپا هریک با ۱۸ واحد و پست بانک ایران با ۷ کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۲۸۸ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۹ هزار و ۱۴۶ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های آهن و فولاد ارفع سامان‌گستر اصفهان، زغال سنگ نگین طبس و قند ثابت خراسان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری صنایع ایران، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، قند نیشابور، شهد و گلوکوزان متوقف شدند.

به گزارش فارس،‌امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۱۶۵ میلیون سهم معدنی و صنعتی چادرملو به ارزش کمتر از ۳۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه بود. همچنین ۴۳ میلیون سهم لیزینگ رایان سایپا به ارزش کمتر از ۵٫۵ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم انتقال یافت.

در سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نیز ۴۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان با تجمیع سهام از سوی سهامدار عمده همراه شد و کمتر از ۱۷٫۵ میلیون سهم گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید به ارزش بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین کمتر از ۱۲ میلیون سهم پتروشیمی شیراز به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان کد به کد شد.

همین وضعیت در صنایع پتروشیمی خلیج فارس با کد به کد شدن بیش از ۵٫۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان تکرار شد. همچنین ۳٫۵ میلیون واحد صندوق قابل معامله اعتماد‌آفرین پارسیان به ارزش کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی روندی متعادل و به نسبت کم حجم‌تری را در اغلب نمادهای معاملاتی نظاره‌گر بود که وضعیت روند معاملات سهام در بازار نشان می‌داد، در شرایطی که اغلب حقوقی‌ها و بازیگران بزرگ بازار علاقه‌ای برای حضور پررنگ در بازار از خود نشان نمی‌دهند، معامله‌گران حقیقی همچنان بازیگر اصلی در گروه‌های پیشرو هستند.

به گزارش فارس، روند راکد معاملات سهام در کلیت معاملات بازار در حالی است که قیمت ارز با نوسان قابل تأملی طی دی‌ماه امسال مواجه بوده و روند اقتصاد حاکی از گرایش به سمت دو رقمی شدن تورم حکایت دارد. با این همه اقبال برای خرید سهام از سوی حقوقی‌هایی که تا یک ماه آینده باید به فکر پرداخت پاداش پایان سال و عیدی کارکنان خود باشند، کمرنگ است.

انتهای پیام/ب

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

یک شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در آمریکا اعلام و رشکستگی کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، شرکت بزرگ Sears یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.