خانه / خبرگزاری فارس / تقویت ۱۶ واحدی شاخص کل بورس/ اصلاح قیمت سهام برای جذب تقاضا

تقویت ۱۶ واحدی شاخص کل بورس/ اصلاح قیمت سهام برای جذب تقاضا

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه ۲۶ فروردین ماه ۹۷ با افزایش ۱۶ واحدی روی رقم ۹۵ هزار و ۵۲۲ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲۶ واحدی عدد ۱۶ هزار و ۶۹۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۹۱ واحدی به رقم  ۱۰۱ هزار و ۵۲۶ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۱۴۴ واحدی به رقم ۶۷ هزار و ۵۶۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش  ۶۵۶ واحدی عدد  ۲۰۴ هزار و ۹۳۴ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش دو واحدی روی رقم یک هزار و ۵۶ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی گل گهر با ۳۹ واحد ، پتروشیمی پردیس با ۳۰ واحد و فولاد مبارکه با ۲۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی جم با ۶۶ واحد، همراه اول با ۳۴ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۲ واحد کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۱۳۷ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۲۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۸ هزار و ۱۵۹ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع لاستیکی سهند، سرمایه‌گذاری ملی ایران، مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر، واسپاری ملت، پلی‌اکرین ایران، هنکل پاک‌وش، موتور سازان تراکتورسازی ایران و صنعتی بهشهر از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی فناوران، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، موتورسازی تراکتورسازی ایران، لیزینگ رازی و ایتالران بازگشایی شدند.

امروز همچنین اطلاعیه بورس تهران برای پذیره‌نویسی ۲۵ هزار واحد سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه ایده نوتک آشنا از فردا چهارشنبه به مدت ۶ روز کاری و به قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری معادل با ۱۲ هزار تومان منتشر شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از ۱۰۰ میلیون سهم بانک انصار به ارزش کمتر از ۲۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

همچنین در ایران‌خودرو دیزل ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

همین وضعیت در بیمه سینا با انتقال کمتر از ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم رخ داد. همچنین امروز بیش از ۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان کد به کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی با معاملاتی کم‌حجم شاهد حمایت حقوقی‌های سنتی و بازارگردان‌های آنها برای حمایت از سهم‌های پیشرو در گروه فلزات اساسی، معدنی و پالایشی‌ها بود که با پایان اصلاح قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی، امروز تقاضا در بازار اندکی تحریک شد.

در گروه معدنی‌ها امروز نوسان گروه سرب و روی در حالی به چشم می‌خورد که در بازارهای جهانی قیمت آلومینیوم به بالاترین سطح خود پس از ۷ سال گذشته رسید. این اتفاق باعث شده تا این گروه امروز با اقبال خریداران سهام با وجود کنترل قیمت از سوی سهامداران عمده روبرو شود.

به گزارش فارس، در بورس کالا نیز نگرانی از تثبیت ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث شده تا شرکت‌های صادرات‌محور که تا پیش از این به دلیل برخورداری از رانت ارز دولتی به دنبال چشیدن طعم ارز بازار آزاد بودند، با نگرانی نسبت به آینده چشم‌اندازی مبهم را برای فعالان این بازار ترسیم کنند.

انتهای پیام/ب

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

یک شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در آمریکا اعلام و رشکستگی کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، شرکت بزرگ Sears یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.