خانه / سایت اقتصاد نیوز / تشکیل چهار گروه فرماندهی مشترک آمریکا و اسرائیل در «پروژه مقابله با ایران»

تشکیل چهار گروه فرماندهی مشترک آمریکا و اسرائیل در «پروژه مقابله با ایران»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تابناک،در همین راستا، وبسایت خبری «دبکافایل» اسرائیل جزئیات جدیدی از این پروژه را افشا کرده است. طبق گزارش دبکا، در این پروژه ضد ایرانی، چهار گروه فرماندهی مشترک آمریکایی- اسرائیلی تشکیل شده است: گروه فرماندهی هسته ای؛ با پوشش دادن اهداف کلیدی هسته ای در ایران شامل: جنگ افزارها، راکتورهای پلوتونیوم، تاسیسات غنی سازی اورانیوم و سایت های تولید سانتریفیوژ.

گروه فرماندهی موشک های بالستیک؛ این مساله مربوط به ذخایر موشک های بالستیک ایران و راه اندازی سایت های سطحی و زیرزمینی و همچنین تاسیسات تولید موشک و موسسات تحقیق و توسعه موشکی است.

گروه فرماندهی ضد خرابکاری؛ با هدف عملیات آشکار و پنهان علیه مراکز نظامی و اطلاعاتی ایران در سراسر خاورمیانه، به ویژه در سوریه، لبنان و یمن. همچنین این گروه مسئول جنگ سایبری با ایران است.

گروه فرماندهی اقتصادی؛ که تحریم های آمریکا علیه ایران را پوشش می دهد.سهم اسرائیل در این فرماندهی مشترک، کسب اطلاعاتی در مورد دور زدن تحریم ها از سوی ایران در سطوح داخلی و بین المللی است.

تشکیل چهار گروه فرماندهی مشترک آمریکا و اسرائیل در «پروژه مقابله با ایران»

این اولین بار است که ارتش اسرائیل یک مسئول برای «پروژه مقابله با ایران» منصوب می‌کند که باید موضوعات مورد تنش بین تل‌آویو و تهران را با دستگاه‌های اطلاعاتی این رژیم و سایر کشورها هماهنگ کند.

خبر راه‌اندازی «پروژه ایران» در ارتش اسرائیل برای هماهنگ‌سازی اقدامات ضدایرانی این رژیم با سایر کشور (بویژه آمریکا) پس از آن اعلام شد که رسانه‌های غربی گزارش دادند آمریکا و رژیم اسرائیل کارگروه مشترکی را نیز برای ناآرام کردن ایران تشکیل داده‌اند.

طبق گزارش پایگاه خبری اکسیوس، فعالیت این کارگروه مشترک که چندماه پیش تشکیل شده اما خبر آن اکنون به بیرون درز کرده، بر تلاش برای تشویق اعتراضات در داخل ایران و افزایش فشار بر دولت متمرکز است.

دو مقام اسرائیلی در همین ارتباط به «باراک راوید» خبرنگار شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفته‌اند تشکیل این تیم کاری مشترک در راستای سندی است که در ۱۲ دسامبر سال گذشته (۲۰۱۶) برای مقابله با ایران بین مقامات آمریکا و اسرائیل در یک جلسه محرمانه در کاخ سفید امضا شد.

این دو مقام همچنین اعلام کردند که کارگروه یادشده طی ماه‌های اخیر تاکنون چندین بار تشکیل جلسه داده است.

اکسیوس اقدامات اخیر مقامات ارشد آمریکایی و اسرائیلی در خطاب قرار دادن مردم ایران در شبکه‌های اجتماعی و حمایت آنها از ناآرامی‌ها و همچنین طرح ادعاها درباره هزینه کردن پول در خارج از کشور توسط دولت ایران را نیز در راستای اهداف این کارگروه ارزیابی کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

سواری بشار اسد روی دوش اسرای آزاد شده سوری!

حجم ویدیو: ۹٫۲۴M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۰:۲۴ اقتصادنیوز؛ روز سه‌شنبه، تعدادی از اهالی استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.