تحقیقات قضایی از اپل در کره جنوبی


سایت خوان روزنامه دنیای اقتصاد


تاریخ انتشار :

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ۱۹:۵۰


شماره خبر:

۳۳۴۳۲۶۷


بزرگنمایی متن خبر


فارس :

اعتراف اپل به کندکردن عمدی آیفون های قدیمی برای کاهش مصرف باتری در آنها باعث پیگیری قضایی و حقوقی این موضوع توسط دولت کره جنوبی شده است.

بی جی آر گزارش داد، موضوع از آنجا آغاز شد که با به روزرسانی سیستم عامل آیفون برخی کاربران از کندشدن عملکرد آن خبر دادند. بررسی های بیشتر این موضوع را تایید کرد و مشخص شد این شرکت برای جلوگیری از اتمام سریع باتری این دستکاری را در آیفون های قدیمی انجام داده است.

اما این موضوع به مذاق بسیاری از کاربران آیفون خوش نیامد و تعدادی از نهادهای دولتی و همین طور گروه های حقوق بشری در این کشور اپل را به همین علت تحت پیگرد قضایی قرار داده اند. علاوه بر کره جنوبی، اپل در کشورهایی مانند برزیل، چین، فرانسه، ایتالیا و آمریکا هم به همین علت تحت تعقیب است.

در این میان تنها کره جنوبی به دنبال تحقیقات رسمی از اپل است و این شرکت را به نقض تعهدات خود متهم نموده است. مقامات کره ای می گویند هدف اصلی از این دستکاری وادار کردن کاربران به خرید آیفون های جدید است. اپل از کاربران خود عذرخواهی کرده و می گوید تنظیماتی را به iOS۱۱ افزوده که مشکل یادشده را برطرف می کند.

اگر شکایت کره ای ها در این زمینه به نتیجه برسد و اپل به طور قطعی محکوم شود، این شرکت باید بابت هر شکایت طرح شده به خریداران آیفون ۲۰۰۰ دلار غرامت پرداخت کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.