دکتر مهرداد بابایی عصر دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت : بارش غیر منتظره برف در استان البرز که از نخستین ساعات بامداد امروز دوشنبه ۲۷ فروردین آغاز و تا بعد از ظهر امروز ادامه داشت، باعث بروز چندین حادثه تصادف در محورهای مواصلاتی استان از جمله ۳ تصادف در اتوبان کرج قزوین، یک مورد در جاده چالوس و یک مورد هم در جاده قدیم هشتگرد شد. 

وی ادامه داد: در امر امدادرسانی و انتقال مصدومان حوادث فوق، ۱۰ دستگاه آمبولانس اورژانس البرز به ۱۸ مصدوم خدمات درمانی ارائه شده که ۱۳ تن به مراکز درمانی منتقل و پنج نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند. 

بابایی گفت: در تصادف خط شمالی اتوبان کرج – قزوین و در محدوده پل کردان شهرستان ساوجبلاغ که ساعت ۱۲:۰۷ امروز بین ۳ دستگاه خودرو شامل پرادو ، وانت نیسان و پژو ۴۰۵ رخ داد یک مرد ۶۰ ساله بر اثر شدت حادثه جان خود را از دست داد. 

شب گذشته نیز براثر تصادف زنجیره ای بین ۳ دستگاه اتوبوس ، یک دستگاه تریلر و یک دستگاه پراید در آزاد راه کرج – قزوین یک نفر کشته و ۱۴ نفر روانه بیمارستان شدند. 

استان البرز دارای یکهزارو ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که این جاده ها در زمان بارش باران و برف پرحادثه می شود.