خانه / خبرگزاری تسنیم / افزایش ۱۲ درصدی تاخیرات پروازی ایرلاین‌های داخلی

افزایش ۱۲ درصدی تاخیرات پروازی ایرلاین‌های داخلی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس آمار متولی حمل‌ونقل هوایی کشور در آذرماه امسال ۱۶ ایرلاین داخلی در مجموع ۶۲۹۵ پرواز از فرودگاه مهرآباد انجام دادند که ۵۷٫۱ درصد آن یعنی ۳۶۰۰ پرواز با تاخیر انجام شده است. ماه پیش از آن (آبان‌ماه ۹۶) ۴۵ درصد پروازها با تاخیر انجام شده بود.

در صدر فهرست بیشترین آمار تاخیر پروازی هواپیمایی آتا قرار دارد؛ این ایرلاین در ۳۰ روز سومین ماه پاییز ۶۲۶ پرواز انجام داد که از این تعداد سهم پروازهای تاخیردار ۴۴۸ (۷۲ درصد) بود.

پس از این شرکت هواپیمایی ایران ایر قرار گرفت. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که طی ماه‌های اخیر روند کاهشی را در تاخیرات پروازی طی کرده بود، در آذرماه همه کاهش‌ها را جبران کرد و ۱۵ درصد تاخیرات خود را افزایش داد. این شرکت آبان‌ماه ۵۰ درصد پروازهای تاخیردار داشت که آذرماه آنرا به ۶۵ درصد افزایش داد.

هواپیمایی نفت نیز با ۶۴ درصد در رتبه سوم بیشترین تاخیرات پروازی قرار گرفت. سهم پروازهای تاخیردار نفت ایرلاین در آبان‌ماه امسال ۵۳ درصد بود.

شرکت‌های کیش‌ایر، آسمان و قشم‌ایر نیز هر کدام ۵۹ درصد از پروازهای خود را با تاخیر انجام دادند. کیش‌ایر در آبان‌ماه ۴۸ درصد پرواز تاخیردار داشت. هواپیمایی آسمان و قشم‌ایر نیز در دومین ماه پاییز به ترتیب ۵۱ درصد و ۳۶ درصد پرواز تاخیردار داشتند.

هواپیمایی زاگرس و تایان نیز به ترتیب ۵۴ و ۵۸ درصد پرواز تاخیردار در آذرماه امسال ثبت کردند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

گرانی ۱۷۴ و ۲۴۶ درصدی قیمت مسکن در ۲ دوره وزارت عباس آخوندی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، عباس احمد آخوندی از سال ۷۲ تا ۷۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.