خانه / سایت تابناک / افزایش ۱۰ درصدی نرخ سکه در شش روز کاری

افزایش ۱۰ درصدی نرخ سکه در شش روز کاری

بازار آزاد سکه در هفته ای که گذشت بر خلاف هفته قبل تر که با روند نزولی نرخ انواع سکه همراه شده بود، تغییر مسیر داد و با وجود تحویل سکه های پیش فروش شده، در مسیر افزایشی حرکت کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی ، در هفته ای که گذشت، سکه تمام طرح جدید با بیش از ۱۰ درصد افزایش نسبت به هقته قبل، بیشترین میزان رشد را در بین دیگر سکه بدست آورد.

بر اساس این گزارش، هر سکه تمام طرح جدید در طول هفته، با افزایش ۲۷۸ هزار تومانی معادل ۱۰٫۲۳ درصد از نرخ ۲,۷۱۵,۰۰۰ تومانی روز پنج شنبه مورخه ۲۱ تیرماه به نرخ ۲,۹۹۳,۰۰۰ تومان در پایان هفته گذشته رسید.

سکه

همچنین هر سکه تمام طرح قدیم در هفته ای که گذشت با رشد ۱۶۰ هزار تومانی معادل ۶٫۲۲ درصد مواجه شد و در پایان هفته به رقم ۲,۷۳۰,۰۰۰ تومان رسید.

سکه

هر نیم سکه بهار آزادی نیز در پایان هفته به نرخ فروش ۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان رسید که نشان از رشد ۸۵ هزار تومانی معادل ۶٫۴۶ درصد داشت.

سکه

هر ربع سکه بهار آزادی نیز با افزایش ۵۰ هزار تومانی معادل ۷٫۴ درصد از نرخ ۶۷۵ هزار تومانی بیست و یکم تیرماه به قیمت ۷۲۵ پایان هفته گذشته رسید.

سکه

نتیجه ای که از برآیند کلی بازار سکه در هفته گذشته، می توان بدست آورد، این است که مهم‌ترین عامل در مقابل کاهش نرخ سکه و طلا در بازار داخلی، افزایش نرخ ارز به ویژه دلار و یورو باشد. همچنین عدم ورود سکه‌های پیش فروش شده در طرح بانک مرکزی به بازار سکه نیز باعث کاهش عرضه در مقابل تقاضای بالا شده است که نتیجه آن، گرانی سکه می‌باشد.

پس از روند کم‌نوسان طلای جهانی در کانال ۱۲۴۰ دلاری، رشد شاخص دلار طلا را به کف یک‌‌ساله (۸/ ۱۲۱۱ دلار) رساند. اما در بازار ارز غیررسمی با وجود مقاومت سقف ۸۲۰۰ تومان، تردیدها نسبت به عوامل سیاسی دلار را افزایش داد. این عامل و سیگنال بازار آتی سکه (سررسید تیر نیز در کانال ۳ میلیون و ۲۰۰ تا ۳ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان) از سکه حمایت کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

ورود خودروهای سواری به عراق ممنوع شد

به گزارش ایبِنا، محسن معماری رییس گمرک شلمچه با اعلام این خبر، اظهار داشت: در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.