خانه / سایت تابناک / اصلاح قانون نظام مهندسی ضروری است

اصلاح قانون نظام مهندسی ضروری است

به گزارش خبرگزاری فارس داریوش اسماعیلی امروز در مراسم معارفه خود که با حضور وزیر صنعت در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد گفت: سازمان نظام مهندسی معدن بیش از ۳۷ هزار عضو دارد و بیش از نیمی از این اعضا دارای پروانه صلاحیت هستند و در نظام مهندسی معدن به لحاظ تخصص های مختلف تنوع خوبی داریم. 

رئیس سازمان نظام مهندس معدن در مورد اهداف خود در این سازمان افزود: کارهای ارزشمندی در بحث های فنی انجام شده که امیدواریم این کارها را تکمیل و اجرا کنیم. 

وی اظهار داشت: حاکم کردن اصول فنی و کارشناسی در بخش معدن ، کمک به وزارت صنعت در انجام امور حاکمیتی، کمک به حضور بیش از پیش بخش خصوصی در صحنه فعالیت های معدنی و صنایع معدنی و  هوشمند سازی فعالیت ها در کلیه امور از اهداف ما در این دوره است. 

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن بیان داشت: امروز بیش از هزار و هفتصد هزار میلیارد تومان نقدینگی وجود دارد  که بخشی از این مبلغ می تواند  به بخش صنایع معدنی گسیل یابد و ما هم سعی می کنیم تا در رشد اقتصادی به دولت کمک کنیم.

اسماعیلی اظهار داشت: یکی از بهترین راه های مبارزه با فساد هوشمند سازی سیستم ها است و عزم ما در این است  تا کلیه ادارات صنایع معدنی را هوشمند سازی کنیم تا از فساد جلوگیری شود. 

وی بیان داشت: اصلاح قانون نظام مهندسی معدن از ضروریات است زیرا این قانون حدود ۱۵ سال پیش تصویب شده و تاکنون هیچ اصلاحی روی آن صورت نگرفته به همین دلیل به روسای استان ها اعلام کرده ام تا پیشنهادات خود را در این مورد اعلام کنند. 

اسماعیلی بیان داشت: کمک به اجرای نقشه راه معدن هم از اهداف دیگر ما است. 

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

اعتبار اسنادی ماده قرمز یا Red Clause LC

فروشنده در قالب اعتبار اسنادی ماده قرمز می تواند قبل از ارسال کالا، وجوهی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.