خانه / خبرگزاری تسنیم / اساسنامه ۱۷ شهر جدید ایران اصلاح شد؛ کاهش اعضای هیئت مدیره به ۳ نفر

اساسنامه ۱۷ شهر جدید ایران اصلاح شد؛ کاهش اعضای هیئت مدیره به ۳ نفر

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،  هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۵/۱۴ به پیشنهاد شماره ۵۵۸۸۶/۱۰۰/۰۲ مورخ ۱۳۹۷/۵/۳ وزارت راه و شهرسازی در خصوص اساسنامه شرکت های عمران جدید اندیشه، بهارستان، بینالود، علوی، گلبهار، عالیشهر، تیس، پردیس، پرند، فولادشهر، مجلسی، رامین، هشتگرد، سهند، صدرا، رامشار و مهاجران (امیرکبیر) “، طی نامه شماره ۱۰۷۲۱۴ در تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

بر این اساس ۱- در ماده (۱۴) عبارت “سه یا” قبل از عبارت “پنج عضو” اضافه می‌شود. ۲- در ماده  (۱۸) عبارت “اکثریت اعضا” به عبارت “حداقل سه نفر از اعضا” اصلاح می شود. این اصلاحیه به موجب نامه شماره ۹۷/۱۰۲/۷۴۵۳ مورخ ۱۳۹۷/۸/۷ شورای نگهبان تایید شده است.

بر اساس ماده ۱۴ اساسنامه شرکت‌های عمران شهرهای جدید ایران هیئت مدیره مرکب از پنج عضو اصلی است که با تایید عمومی برای مدت سه سال انتخاب می‌شوند و پس از انقضای مدت تا زمانی که تجدید انتخاب به عمل نیامده در سمت خود باقی خواهند بود و انتخاب مجدد آنها برای دوره‌های بعدی بلامانع است.

مطابق ماده  ۱۸ این اساسنامه نیز که با مصوبه اخیر دولت اصلاح می‌شود جلسات هیئت مدیره حداقل هر پانزده روز یکبار بنا به دعوت رئیس هیئت مدیره و یا نایب رئیس با حضور اکثریت اعضا رسمیت داشته و تصمیمات متخذه با حداقل سه رای موافق معتبر است.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

چرا قیمت نفت رو به کاهش است؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از فوربز، قیمت نفت در سپتامبر و اوایل اکتبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.