خانه / سایت تابناک / از وزیر مالیه شدن ممتازالدوله تا ضرب الاجل دیوان محاسبات برای مدیران بانکی

از وزیر مالیه شدن ممتازالدوله تا ضرب الاجل دیوان محاسبات برای مدیران بانکی

به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی هجدهمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

۱۸ آبان ۱۲۹۶، علاءالسلطنه رییس ‌الوزرا با معرفی مشیرالدوله به وزارت جنگ، موتمن ‌الملک وزارت علوم، تجارت و فوائد عامه، قوام السلطنه به وزارت داخله، مستشار‌الدوله به وزارت پست و تلگراف، ممتازالدوله وزارت مالیه و نصرالملک وزارت عدلیه کابینه خود را تغییر داد و ترمیم کرد.

۱۸ آبان ۱۳۴۱، مردم اصفهان به دلیل گرانی برق اعتصاب کردند.

۱۸ آبان ۱۳۴۴، نخست ‌وزیر لایحه پانزده میلیارد ریال اعتبار برای تقویت نیروی دفاعی کشور را به مجلس تقدیم کرد.

۱۸ آبان ۱۳۴۷، یک موافقتنامه بازرگانی بین ایران و کویت امضا شد.

۱۸ آبان ۱۳۴۸، دولت برای تقویت ارتش سی میلیارد ریال اعتبار از مجلس تقاضا کرد.

۱۸ آبان ۱۳۵۷، امام خميني (ره) از روحانيون دعوت كردند به آن دسته از كارگران و كارمندان و كسبه اي كه در اثر تداوم اعتصابات دچار تنگدستي شده اند ياري رسانند و در اين راه اجازه دادند نيمي از «سهم امام» را هزينه كنند.

۱۸ آبان ۱۳۸۹، بازرگانان اماراتی در دیدار با معاون حاکم دبی نسبت به موانع و مشکلات پدید آمده در همکاری تجاری با ایران اعتراض کردند و خواهان رفع این موانع شدند.

۱۸ آبان ۱۳۹۰، محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه افزایش اخیر نرخ ارز ریشه سوداگرانه دارد از طراحی سناریویی در بانک مرکزی برای برقراری مجدد نظام یکسان‌ سازی ارز خبر داد.

۱۸ آبان ۱۳۹۴، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس ‌جمهوری در دیداری با میرکو شاروویج، وزیر تجارت خارجی و روابط اقتصادی بوسنی و هرزگوین رقابت اقتصادی کشورهای دیگر برای ورود به بازار ۸۰ میلیونی ایران را پس از برجام رو به افزایش دانست و گفت: تهران هیچ محدودیتی برای گسترش مناسبات با سارایوو قائل نیست.

۱۸ آبان ۱۳۹۵، دیوان محاسبات با تعیین مهلت سه روزه برای مدیران بانکی، آنها را ملزم به برگرداندن مازاد مجموع حقوق و دریافتی ‌های۲۰ میلیون تومانی ماهانه از ابتدای سال ۱۳۹۳ تا آبان ماه ۱۳۹۵ کرد. مدیران بانکی نسبت به این نحوه برخورد و مهلت تعیین شده معترض شدند و حتی این اعتراض خود را به دیوان محاسبات اعلام کردند.

منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

آغاز توزیع تخم مرغ تنظیم بازاری از هفته جاری

به گزارش مهر به نقل از صدا و سیما، حمید ورناصری  با اشاره به اینکه تقاضای بازار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.