خانه / سایت تابناک / از ورود دکتر شاخت اقتصاددان آلمانی به ایران تا انتخاب ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا

از ورود دکتر شاخت اقتصاددان آلمانی به ایران تا انتخاب ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا

به گزارش تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی نوزدهمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

۱۹ آبان ۱۳۱۵، دکتر شاخت کارشناس و متخصص معروف مالی و اقتصادی آلمان برای مذاکره درخصوص کشاورزی و صنعت با داور وزیر عدلیه و امیر خسروی رییس بانک ملی وارد تهران شد.

۱۹ آبان ۱۳۲۸، دکتر احمد مقبل وزیرکشاورزی از کار کناره ‌گیری کرد.

۱۹ آبان ۱۳۵۳، وزیر بازرگانی اعلام کرد: تاکنون برای تغذیه رایگان دانش‌ آموزان سیصد هزار تن مواد غذایی از قبیل سیب، پرتقال، موز و بیسکوئیت خریداری شده است.

۱۹ آبان ۱۳۸۹، اکونومیست در گزارش ماه سپتامبر ۲۰۱۰ خود میزان ذخایر ایران به جز طلا در سال گذشته را ۸۱ میلیارد و ۵۹ میلیون دلار برآورد و پیش ‌بینی کرد که این میزان با شش میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار کاهش به ۷۴ میلیارد و ۸۰۹ میلیون دلار در سال ۲۰۱۰ برسد.

۱۹ آبان ۱۳۹۱، نامه محمد جهرمی مدیرعامل معزول بانک صادرات به محمود بهمنی درباره دلایل وقوع فساد مالی بزرگ به سکوت بانک مرکزی پایان داد؛ بانک مرکزی با صدور بیانیه ‌ای رسمی اعلام کرد: مسوولیت این تقصیر نابخشودنی که منجر به بروز فساد مالی اخیر شد، متوجه شخص مدیرعامل بانک صادرات است.

۱۹ آبان ۱۳۹۵، دونالد ترامپ میلیاردر نیویورکی، با رای مردم آمریکا به‌ عنوان چهل و پنجمین رئیس‌ جمهوری این کشور راهی کاخ سفید شد. انتخابی از سوی مردم آمریکا که بسیاری آن را آغاز عصری جدید در این کشور نامیدند.

منابع: روزنامه دنیای اقتصاد

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

اعتبار اسنادی ماده قرمز یا Red Clause LC

فروشنده در قالب اعتبار اسنادی ماده قرمز می تواند قبل از ارسال کالا، وجوهی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.