خانه / خبرگزاری فارس / اروپا از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

اروپا از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از دویچه‌وله ، علی‌رغم اینکه دولت آمریکا به صورت موقت قانون اعمال افزایش تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد به آمریکا را برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو کرده بود، اما این اتحادیه روز گذشته از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.

اتحادیه اروپا بهانه حفاظت از امنیت ملی مطرح‌شده از سوی آمریکا برای اعمال این تعرفه‌ها را رد کرده و به دنبال دریافت غرامت از آمریکاست. پیشتر چین نیز به همین دلیل از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده بود.

اتحادیه اروپا معتقد است: بهانه امنیت ملی ارائه‌شده از سوی آمریکا واهی بوده و آمریکا تنها به دلیل حمایت از صنایع خود دست به این اقدام زده است. اتحادیه اروپا در شکایت خود خواستار برگزاری هرچه سریع‌تر مذاکرات با طرف آمریکایی شده است.

قرار است در این مذاکرات، اتحادیه اروپا در این باره با طرف آمریکایی تبادل‌نظر کرده و به دنبال شفاف‌سازی دلایل اتخاذ چنین سیاستی از سوی آمریکا خواهد بود.

اتحادیه اروپا نگران است اعمال تعرفه وارداتی برای آلومینیوم و فولاد به آمریکا نه‌تنها به کاهش صادرات این محصولات به بازار آمریکا منجر شود، بلکه بخش قابل توجهی از آلومینیوم و فولاد صادراتی را به سمت بازارهای داخلی این کشورها بازگرداند.

اتحادیه اروپا در شکایت خود خواستار لغو دائمی اعمال افزایش تعرفه آلومینیوم و فولاد وارداتی به آمریکا برای کشورهای عضو این اتحادیه شده است. اتحادیه اروپا که بزرگ‌ترین شریک تجاری آمریکا محسوب می‌شود، برگزاری هرگونه مذاکره در شرایطی که آمریکا آنها را تهدید می‌کند را رد می‌کند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

یک شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در آمریکا اعلام و رشکستگی کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، شرکت بزرگ Sears یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.