خانه / سایت تابناک / ارزش فرابورس به بیش از ۶ هزار میلیارد ریال رسید

ارزش فرابورس به بیش از ۶ هزار میلیارد ریال رسید

ارزش فرابورس ایران در پایان نیمه اول امسال با داد و ستد بیش از ۸۰۱ میلیون ورقه بهادار به ۶ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، در هفته منتهی به ۲۷ شهریورماه شاخص کل فرابورس روند صعودی خود را ادامه داد و با ۲۱ واحد رشد در ارتفاع یک هزار و ۸۵۸ واحدی به استقبال آخرین روز کاری نیمه اول سال ۹۷ رفت.

براساس این گزارش با داد و ستد ۴۵۵ میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و ۴۹۷ میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم، بیش از نیمی از حجم کل بازارهای فرابورس به این ۲ بازار اختصاص یافت. 

در این میان نماد ذوب (ذوب آهن اصفهان) در عین حال که در صدر جدول پربیننده‌ترین نمادها به چشم‌ می‌خورد، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی بازارهای اول و دوم را نیز در اختیار گرفت.

در بین نمادهای فرابورسی عنوان بیشترین افزایش قیمت به نماد «ثغرب» از گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات رسید و پس از آن نماد «سمگا» از گروه هتل و رستوران بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرد. 

در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت شیراز و پتروشیمی خراسان بار بیشترین افت قیمتی را به دوش کشیدند.

رصد بازار پایه حاکی از آن است که در تابلوهای الف، ب و ج این بازار بیش از ۵۹۶ میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفته است.

همچنین در تابلو اوراق با درآمد ثابت بیش از ۲ میلیون ورقه نقل ‌و انتقال یافت که ارزشی بیش از ۲ هزار و ۱۶۷ میلیارد ریال را رقم زد.

در همین حال داد و ستد ۶۷ هزار و ۸۱۰ ورقه به ارزش بیش از ۴۳ میلیارد ریال نتیجه مبادلات صورت گرفته در تابلو تسهیلات مسکن بود که اوراق تسه مردادماه ۹۷ با خرید و فروش ۱۸ هزار و ۵۳۴ ورقه به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این میان به دست آورد و علاوه بر این با بیشترین قیمت در میان تسه‌ها یعنی ۶۵۱ هزار ریال مبادله شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

پیشنهاد یارانه ۲۵۰ هزار تومانی نقدی به جای ۶۰ لیتر بنزین/ محبوب‌ترین مقصد برای کارگران خارجی/ تب و تاب دلالان برای فروش خودرو/ افت ۳۳درصدی سفر ایرانی‌ها به همسایه شمالی/ نرخ بیش از ۸ هزار تومان ارز بازی دلالان است

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.