خانه / خبرگزاری فارس / ادامه روند کاهشی قیمت نفت

ادامه روند کاهشی قیمت نفت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت افزایش ذخایر آمریکا و گردش فیزیکی بیش از اندازه نفت کاهش یافت هرچند که چشم‌انداز کاهش تولید عربستان در ماه مارس، امید به بهبود رشد اقتصادی جهان و تضعیف دلار در مجموع مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۶ سنت کاهش ۶۲٫۴۶ دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۲ سنت کاهش ۵۸٫۸۷ دلار فروخته شد.

نفت خام آمریکا  درابتدای ماه فوریه بالای ۶۵ دلار و نفت برنت بالای ۷۰ دلار در هر بشکه معامله می‌شدند.

وزیر انرژی عربستان امروز گفت آرامکو در ماه مارس ۱۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از سطح ماه فوریه تولید نفت خواهد کرد و میزان صادرات کمتر از ۷ میلیون بشکه در روز نگه داشته خواهد شد.

ادامه تضعیف دلار و رشد اقتصادی نیز تاحدی بازارهای نفتی را حمایت کرده است. برخلاف این موضوع، تحلیلگران هشدار دادند که تمام شاخص‌های افزایشی نیست.

موسسه امریکن پترولیوم دیروز اعلام کرد که ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۹ فوریه به ۴۲۲٫۴ میلیون بشکه افزایش یافته است.

دلیل این اتفاق بیشتر افزایش تولید نفت آمریکا بوده است که از نیمه سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته و به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز رسیده و از عربستان پیشی گرفته و در حال نزدیک شدن به روسیه است.

خالد الفلیح، وزیر انرژی عربستان گفت: «من مطمئن هستم که درجه بالای همکاری و هماهنگی ما ادامه می‌یابد و نتایج مطلوبی خواهد داشت.»

آژانس بین‌المللی انرژی نیز اعلام کرده است که تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۸ به روزانه ۱٫۴ میلیون بشکه برسد اما رشد تولید نیز می‌تواند از تقاضا پیشی بگیرد. البته همه با این پیش‌بینی موافق نیستند.

بانک سیتی انتظار دارد که بازارهای نفتی در سال ۲۰۱۸ متوازن شوند با فزونی عرضه اندکی داشته باشیم که این رقم از صفر تا ۲۰۰ هزاربشکه در روز پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

یک شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در آمریکا اعلام و رشکستگی کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، شرکت بزرگ Sears یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.