خانه / خبرگزاری فارس / آسیب جانی ۲٫۷۸ میلیون کارگر در جهان بر اثر حوادث و بیماری‌های شغلی

آسیب جانی ۲٫۷۸ میلیون کارگر در جهان بر اثر حوادث و بیماری‌های شغلی

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین مرحله المپیاد سراسری ایمنی کار کشور با پیام مدیر کل بازرسی کار و دبیر شورای عالی حفاظت فنی در سراسر کشور آغاز شد.

علی مظفری در پیام خود تاکید کرد: بی­ تردید داشتن حق کار در شرایط ایمن و محیطی سالم یکی از مولفه ­های کار شایسته محسوب می­ شود و هر کارگر سزاوار آن است که در محیطی فاقد تنش از نگاه ایمنی و سلامت کار فعالیت کند.

بر این اساس اعلام شد: سازمان بین­ المللی کار (ILO) در سال ۲۰۱۷ میلادی میزان آسیب ­های جانی ناشی از حوادث و  بیماری ­های شغلی در جهان را حدود ۲/۷۸ میلیون نفر در سال برآورد کرده است که از این تعداد حدود  ۲/۴ میلیون نفر به دلیل بیماری­ های شغلی و حدود  ۳۸۰ هزار  نفر نیز در اثر حوادث ناشی کار جان خود را از دست می­دهند.

در ادامه آمده است: در دنیای مدرن ارزش دارایی ­های ملت­ ها نه منابع و ثروت ­های خدادادی بلکه منابع انسانی کارآمد و سالمی است که موتور محرک اقتصاد ملی و زمینه­ ساز توسعه اقتصادی و اجتماعی را فراهم می­ آورد. در این راستا ملل مختلف به رغم داشتن ارزش ­های فرهنگی ویژه­ خود، ارتقای فرهنگ ایمنی کار را به عنوان ارزش  مشترک انسانی دانسته و سرمایه ­گذاری در آن را یک ضرورت می­ دانند.

وی خطاب به شرکت‌کنندگان در المپیاد سراسری ایمنی کار کشور اظهار امیدواری کرد که حضور فعال و پویای آنها در این آزمون کشوری، زمینه هم افزایی و مشارکت دست اندرکاران حوزه ایمنی کار کشور را فراهم آورد.

انتهای پیام/آ

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

درباره ی مهدی ذوالفقاری

همچنین ببینید

نویر:پیروزی بر روسیه اهمیت زیادی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در ورزشگاه لایپزیگ آلمان‌‌ها به بردی دلچسب مقابل تزارها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.